Aktuálně: 4 847 inzerátů175 223 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Podkovy s ozuby

Juli (neregistrovaný) 31.01.2024, 13:42:13 xxx.xxx.110.206

Vyuzivate pri beznych zimnich vyjizdkach podkovy s ozuby? Nechci resit zbytecnosti ale nekdo si to pochvaluje.Pokud to dobre chapu tak nejde o jizdu ve snehu ale spis v blate kde to pomuze proti klouzani ???????

Juli (neregistrovaný) 31.01.2024, 14:00:17 xxx.xxx.110.206

Diky za rychlou odpoved, uvidime jestli jeste nekdo bude mit treba opacny nazor.

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 31.01.2024, 14:09:33 xxx.xxx.251.2

Mám koně naboso, ale pamatuji na Janově Hoře měli koně podkovy s ozuby na podzim a jaro - právě do bláta, ale jen koně, kteří tahali sáně nebo kočár. Ozuby byly šroubovací, nandavací zastamdací, neříkám, že to byla výhra, občas jsme je ztratili, ale účel to plnilo. Když koně netahali, ozuby byly sundané.

Jinak pokud je kluzko, přizpůsobím rychlost, popř.nejedu vůbec. Mám lesokoně pro radost, nemusím jezdit, když není dobré počasí. 

Juli (neregistrovaný) 01.02.2024, 12:17:17 xxx.xxx.110.206

Diky i vas nazor je stejny jako ten prvni tak na tom uz neco bude 🙂

Arbora
Arbora (307 příspěvků) 01.02.2024, 12:45:00 xxx.xxx.27.99

Ozuby sa používajú najčastejšie na ľad a zjazdený sneh, prípadne na asfalt, aby sa nebrúsili príliš rýchlo podkovy. Na zimné vychádzky sa mi zdajú zbytočné a vo voľnom pohybe aj dosť nebezpečné pre kone.  Do snehových podmienok sa používajú tzv. vyhadzováky pod podkovy. 

HelaS
HelaS (74 příspěvků) 03.02.2024, 00:20:05 xxx.xxx.248.202

No… mám kobylku šlonzačku. Zezačátku jsem ji zula na zadky, ale hned si je obrousila do krve, v tom našem terénu. A strašně zakopávala, bylo to vo ústa. Po dvou letech jsem to vzdala a dostává na podkovy velmi malé, ale přecejen ozuby. Chodí daleko jistěji, už tak děsně nešmatle.
 
Řekla bych teda, že je to prostě kůň od koně; člověk to musí vyzkoušet a vypozorovat reakci - a tím zjistit, co jeho koni vyhovuje nejlépe.
Dodávám, že je to rekre kůň; na jízdárnu sice chodí, ale v terénu daleko víc. Ve velmi různém terénu, kde převažuje ostrý písek nebo štěrk, rozbité střešní tašky a podobné povrchy.

Předtím jsem měla kobylku, co měla artrózu, ale kopyta tvrdá. Tu jsem v jejích cca 16 letech zula úplně s tím, že mi pak lépe řekne, co jo a co ne. A taky že jo. Jenže… povrch jsme nemohly vybírat ani v létě za sucha (ve výběhu), ani v zimě na ledu.  Tak jsem po cca třech letech usoudila, že už mi řekla, co jsem potřebovala vědět (povrch měkký, ale ne příliš) a zas ji nakovala na obyč pantoflice. A jí se velice a očividně ulevilo, hned byla veselejší a čilejší… Ten povrch na vyjížďkách, který se jí líbil, jsem ale dodržovala i pak. Dožila se 25 let a odešla mi na ohavnou koliku, na nohách měla akorát špánek, který ji příliš netrápil.

Tož tak.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.