Aktuálně: 4 864 inzerátů175 092 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Na schovávanou

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.02.2024, 16:10:45 xxx.xxx.113.99

Ahoj všichni, chci se zeptat, jak naučit psa, aby hledal člověka (manžela). 

Hrajeme s ním na schovku, ale je to strašně nefér, protože mě pes najde ihned (a to i když jsem třeba půl kilometru od domu skrčená v křoví v lese). Prostě chlap otevře dveře z domu, řekne hledej, případně mu ukáže, odkud přesně jsem vyrážela, a pes prostě běží po mojí stopě dokud mě nenajde. Ale když se prohodíme, chlap se schová, já řeknu hledej, tak jde pes zkontrolovat králíky, pak začne čumět do myších děr… 

Zkoušela jsem s ním jít společně po stopě, ale to zase kouká na mě, jako kam teda spolu jdeme místo aby sám hledal. Zkoušeli jsme chlapa schovat blízko, aby ho pes ihned našel a hned ho pochválil, ale to se spíš pes divil, za co ho vlastně chválíme… 

Jak na to?

N (neregistrovaný) 02.02.2024, 16:29:57 xxx.xxx.242.38

Může vás těšit,že pesan vás považuje za nejdůležitější osobu. 😀 Pak dlouho nic, ještě nic, pak králíci a myši a pak manžel.😀 Zřejmě se peskovi věnujete vy a chodíte s ním ven, krmíte ho a tím jste pro něho nepostradatelný člen rodiny, kterého se vyplatí hledat.🙂 Já to mám taky tak s každým pejskem.🙂 Moje fenka mě jak je už mírně nahluchlá nespustí z očí a hlídá mě jestli náhodou se mi nechce i v deset večer jít na prochajdu nebo jí vozit autem.😀 

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 02.02.2024, 16:46:36 xxx.xxx.113.99

Není to úplně pravda, já s ním sice chodím ven, ale chlap si s ním hraje (mnohem víc než já, pretahuje, haze mu hračky, honí se s nim) a krmi ho. Navic chodí spát k chlapovi pod peřinu, u mě nikdy nevydrží a vždycky preleze k němu, takze myslím, že rád ho má aspoň stejně, ne-li více. 

Každopádně dotaz směřuje na to, jak ho (psa) naučit, aby hledal i někoho jiného než mě? Děkuji 

orionka (neregistrovaný) 02.02.2024, 17:45:05 xxx.xxx.64.54
Ivus:

Není to úplně pravda, já s ním sice chodím ven, ale chlap si s ním hraje (mnohem víc než já, pretahuje, haze mu hračky, honí se s nim) a krmi ho. Navic chodí spát k chlapovi pod peřinu, u mě nikdy nevydrží a vždycky preleze k němu, takze myslím, že rád ho má aspoň stejně, ne-li více. 

Každopádně dotaz směřuje na to, jak ho (psa) naučit, aby hledal i někoho jiného než mě? Děkuji 


Zkusit to přes pamlsky? Muž se schová jen kousek, aby hledání bylo rychlé a snadné, v kapse dobrotu vysoké hodnoty : “Ty si ale véliký pašák, našel si páníčka”….Ham, ňam. Případně může muž upoutat jeho pozornost tichým zvukem.

Taky záleží na tom, jestli má hledat “revírem”, nebo opravdu stopu. Jestli stopu, tak výraznější nášlap, psa k nášlapu dovést na stopovačce, stopa krátká a odměna veliká.

N (neregistrovaný) 02.02.2024, 18:51:03 xxx.xxx.242.38
Ivus:

Není to úplně pravda, já s ním sice chodím ven, ale chlap si s ním hraje (mnohem víc než já, pretahuje, haze mu hračky, honí se s nim) a krmi ho. Navic chodí spát k chlapovi pod peřinu, u mě nikdy nevydrží a vždycky preleze k němu, takze myslím, že rád ho má aspoň stejně, ne-li více. 

Každopádně dotaz směřuje na to, jak ho (psa) naučit, aby hledal i někoho jiného než mě? Děkuji 


Aha, tak já myslel že si jen hrajete a ne že chcete psa cvičit.Zkusil bych mrknout na netu či do odborné litetatury. 

https://www.krmiva-erpemos.cz/blog/jak-zacit-stopovat_91

Doron
Doron (1839 příspěvků) 02.02.2024, 22:41:24 xxx.xxx.162.21

Vy se psem děláte spíš takový laický mantrailing.😊

Moc o tom nevím, ale začíná se v podstatě tak, že psa budete držet a manžel bude odcházet tak aby ho pes viděl, v ruce něco motivujícího ( pamlsek, hračka).  První stopičky opravdu kratké, třeba dvacet metrů, páník se schová za křoví, pes ho nejdřív vidí, po nalezení velká odměna a jásání. Postupně prodlužovat. Vysílat s povelem “ hledej páníčka” třeba.. Tak bych to asi učila já. 

Když to má být jen taková hra .

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 02.02.2024, 23:19:45 xxx.xxx.205.61

Vysílat s povelem “ hledej páníčka” třeba.. Tak bych to asi učila já.

jo ale klidně stačí začít doma , stačí když  na “kde máš páníčka” páníček zašustí pytlíkem a psa odmění, že přijde k němu… to pochopí ihned po pár opakováních, pak odejde vedle …atd…za dva dny ho bude klidně hledat i venku , teda jestli je pažravej a není dementní (nebo plemeno co nespolupracuje “bezhlavě” 😉)

Anonymní (neregistrovaný) 04.02.2024, 10:58:29 xxx.xxx.31.114

Naše dva psy to nikdo neučil a umí to skvěle. Při vycházce se občas jeden z nás schová do keřů a druhý řekně kde je JMENO a hned zbystří a jdou po stopě. hledají nás oba aniž by je to někdo učil. Berou to jako hru.

Sarah01
Sarah01 (1586 příspěvků) 04.02.2024, 12:40:08 xxx.xxx.162.253
Anonymní:

Naše dva psy to nikdo neučil a umí to skvěle. Při vycházce se občas jeden z nás schová do keřů a druhý řekně kde je JMENO a hned zbystří a jdou po stopě. hledají nás oba aniž by je to někdo učil. Berou to jako hru.


Jenže nejsou všichni psi stejní. 😉 Mě taky hledají, asi mají strach, že bych se jim ztratila a pak by byli bez jídla. 😄

N (neregistrovaný) 04.02.2024, 17:07:26 xxx.xxx.242.38
Sarah01:

Jenže nejsou všichni psi stejní. 😉 Mě taky hledají, asi mají strach, že bych se jim ztratila a pak by byli bez jídla. 😄


Přesně tak, pejskové nejsou roboti a každý má své “unicum”. Ta moje ovčanda je rozená stopařka a zvědavá k tomu jako žádný pes před ní.🙂 Jsem zastáncem názoru, že pejska to musí především  bavit a když nebaví, tak mé “rozmary” musí stranou. 

Měl jsem rozenou aportérku kdysi.Ta i spala s aportíkem a každou chvilku se snažila někoho “znásilnit” s oslintaným balónkem. Z lesa tahala klacky když byla na procházce a doma postupně zkoušela, který by se mi jako zalíbil.😀 Holt každý pes je jiný a stejně tak lidi. Někdo se se psem domluví přirozeně bez větších problémů a někdo roky studuje literaturu a stejně nakonec každého psa akorát zničí. To tady na netu nikdy nelze hodnotit.

eena
eena (176 příspěvků) 06.02.2024, 09:22:31 xxx.xxx.231.241

Ak to je iba hra ako u nás- tak všetkých oslovujeme menom - proste hľadaj MAXA, hľadaj MAMU … Vždy ten koho hľadá ho odmení - pochopia to veľmi rýchlo. Ak to má pes s povelom iba hľadaj - môže to mať spojené, že má hľadať vás - nepochopil, že má hľadať manžela. A musí ho to baviť - naša miluje hľadanie - to je najlepšia hra. Nosenie aportu ju extrémne nebaví - donesie raz maximálne dvakrát a môžem si po to tretíkrát ísť sama. Rovnako ju vôbec nebavia hračky - občas chvíľu sa bude preťahovať (aj to neviem či iba nechce urobiť radosť mne). Najlepšia zábava je hľadanie - niečoho alebo niekoho - jasnačka, že za odmenu a potom “zápasenie” so synom. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.