Aktuálně: 4 839 inzerátů175 472 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Roselí voliéra!!!

Petr (neregistrovaný) 02.07.2008, 21:22:15 xxx.xxx.50.242
Nejlepší délka je od 2,5m do 3,5m.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 02.07.2008, 22:26:54 xxx.xxx.88.30
Koukám nejen já sem ti oznámil že to není dobrej nápad.. Stačí číst diskuze a budeš to taky vědět.. Jako já.. ;) Fakt bych tam dal jiný papoušky..
Darax
Darax (17 příspěvků) 02.07.2008, 22:34:02 xxx.xxx.4.182
Pro rosely pestré nebo žltolící by to stačit mělo známí je chová v cca stejných volierkách a v pohodě,ale pro penanta nebo jiné rosely jeto opravdu malé.
kadlčík z (neregistrovaný) 03.07.2008, 09:27:25 xxx.xxx.46.67
bohatě stačí voliera o rozměrech 2 metry délka, výška 180 cm. a šířka 80 cm. pro roseli pestré. byl sem jednou u jednoho chovatela který chová penanaty v 110 cm dlohých klecích a na výšku 1 metr ukázal nám budku a v tom 6 mladych penantu tak mě nevykladejte takové veliké rozměry.
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2008, 09:39:20 xxx.xxx.190.65
Kolikrát se tady psalo že 1m je uboze málo?! Když jsem ještě před dvaceti lety navštěvoval chovatele v NDR, měli voliéry i 10 metrů a to i pro rozely žlutolící,latamy,zpěváky atd. To byla teprve kvalita! Ptáci velcí,krásných barev a ne jako dnes kdy jsou i o třetinu menší co do vzrůstu! Pestré, penati vám sice v takovýchto klíckách zahnízdí ale jak potom vypadá odchov? Velikost zpěváka nebo bourka! Prostě pro rozely minimálně těch 2,5 metru, žádné metrové klícky!

s pozdravem
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 03.07.2008, 14:21:10 xxx.xxx.159.109
Zdravím opravdové chovatele papoušků, kteří do této diskuse přispěli slovy, že je voliéra pro chov rosel pestrých ale i jiných nevhodná. Já sám jsem to Milanovi vysvětloval přes icq asi 30 minut. Stejně měl svůj názor,že to stačí. Já bych taky chtěl ary ale do 3 metrové voliéry bych je proto, že je chci rozhodně nedal. Rosely pestré chovám ve voliéře 3x1x2 m (d,š,v) s možností vnitřního úkrytu 150x90x200 (d,š,v). Milane dělej jak myslíš. Asi jsou podle tebe všichni blázni když je dávají do takhle velkých voliér, že?. Chovu zdar.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 03.07.2008, 15:08:30 xxx.xxx.88.30
No ten vnitřní úkryt, to je taky taková klícka pro andulky... Mě se taky líběj rubina nebo alexandři a arové, ale jak píše Stickers, vim že bych jim nemoh dopřát dost velkej prostor pro jejich život a bylo by mi jich líto.. Tak si je prostě nepořídim a pořídim si něco jinýho méně náročnýho na chov... ;) Jen názor ale řek bych že docela logickej.. ;)
sunflowersman (neregistrovaný) 03.07.2008, 15:28:40 xxx.xxx.175.196
V tom úkrytu si ale taky mnoho nezalétají. Pan neregistrovaný má pravdu, dříve se chovalo v jiných rozměrech. Nevím jak někdo může doporučit metrovou klec jako vhodnou pro roselu. To musí být opravdu blázen. To že pár vyvede mladé neznamená, že je vše v pořádku a že je vše ok. Taky tu kvalitu mladých si nedovedu představit. Pro Ty co nevěří bych doporučil aby si našli někde fotky rosel penant z Exoty 07 v Olomouci, tam pozná že není rosela jako rosela, možná byste se i divili co je to za krásné obrovské barevné papoušky- i takové můžou být rosely, ale určitě toho nedosáhnete v metr dlouhé kleci.To je pro roselu přežívání a ne slušné žití. Zachvíli budete doporučovat pane kadlčím 90cm???????? i v takových by možná odchovali, ale co ten život ptáků, nad tím asi nepřemýšlíte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Milane existuje spousta jiných druhů vhodných do této klece.
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
03.07.2008, 15:40:56 xxx.xxx.111.1
Velikost klecí nebo voliér nelze brát podle toho, v jakých minimálních rozměrech ještě odchovají mláďata, jako to bere Kadlčík a ostatní.
***
Jednou ze základních, hluboce geneticky zakořeněných potřeb každého živého organismu je snaha o zachování svého druhu, předání vlastních genů následujícím generacím. Ani papoušci nejsou žádnou výjimkou. Poskytnete-li jim alespoň trochu pro život přijatelné podmínky, záhy můžete počítat s tím, že poslušny svých základních instinktů budou mít snahu o rozmnožení, a to i v ne příliš vhodných podmínkách.
***
anonymní (neregistrovaný) 03.07.2008, 15:42:59 xxx.xxx.190.65
Zdravím,
pane sunflowersman, jak se zmiňujete o těch rozelách na Exotě (teď nevím jestli myslíte přírodní nebo mutace) tak některé tam vystavoval kolega z Horky nad Moravou (v tomto městě bydlí i pan Sojka). U tohoto chovatele penantů jsem osobně byl a vidět jeho voliéry a ptáky je opravdu zážitek! Tak obrovské penanty jsem ještě neviděl! Má ptáky z Belgie, Německa,Holandska atd. Jeho voliéry mají na délku cca.5metrů + 2,5 vnitří část takže 7,5 celkově! V takovýchto voliérách se teprve dělá kvalita. Nedovedu si představit odchov penantů z metrové klícky jak se tady o tom zmiňuje někdo výše...

s pozdravem
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 03.07.2008, 15:57:53 xxx.xxx.182.2
Milane, prosím tě, přečti si co píšeš.Ty ho přistavíš, ale až za rok.A co budou rosely dělat do té doby?Nehledě na to, že ten vnitřní úkryt není moc velký.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.