Aktuálně: 4 837 inzerátů175 471 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

sourozenci a jejich potomci

lukasdog
lukasdog (175 příspěvků) 04.07.2008, 08:36:39 xxx.xxx.12.42
Ahoj chtěla jsem se zeptat nejsem si na 100pro jistá zda mé andulky jsou sourozenci kupovala jsem je z nouze ve zverimexu a byli ve stejne klícce a vypadají stejně staří...co by se stalo kdybych nahodou na nich chtela chovat a byli pribuzní???je to jako u jiných zvířat??anby nebyli nějak postižení moc děkuji za odpověd :-)
sunflowersman (neregistrovaný) 04.07.2008, 12:49:12 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. ? Myslím si , že u andulek není až takový problém sehnat nepříbuzé kusy tak proč riskovat. Inbreeding, neboli příbuzenská plemenitba se využívá především v chovu mutací, kdy chce chovatel přenášet kvalitní vlastnosti a pokračovat s nimi v celé chovné linii.Nebo také při objevení nových mutací se používá zpětné nebo sourozenecké páření aby se zjistila dědičnost atd. Laik, který tomuto nerozumí by se neměl do něčeho podobného pouštět.Myslím si, že nikdo nestojí o zdegenerované ptáky.
anonymní (neregistrovaný) 04.07.2008, 14:49:03 xxx.xxx.12.42
ja se do niceho nepoustim jen jsem se zeptala nevim to na stopro tak jsem radsi pozadala o radu uz mam nepribuzny par od chovatele tak uz to bude ok diky za odpovedi Mirka
sunflowersman (neregistrovaný) 05.07.2008, 11:54:16 xxx.xxx.175.196
ja vím :). ja jsem chtěl jen objasnit, že se tohle děje, ale normálně je žádoucí párovat nepříbuzné ptáky.pěkný den

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.