Aktuálně: 4 814 inzerátů175 824 diskuzních příspěvků17 770 uživatelů

Australky a Amroksky

Anonymní (neregistrovaný) 08.02.2024, 10:25:19 xxx.xxx.2.34

Potřeboval bych vědět nějaké podrobnosti k těmto plemenům (snáška,růst,kvokavost,náročnost,atd.). Mám výběh i kurník cca. pro 15 slepic a chtěl bych si pořídit jedno z těch plemen. Dík za radu

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 08.02.2024, 10:49:00 xxx:xxx.bee:c38d

Ono u plemenné drůbeže je to těžké. Paradoxně se dá říct , že co do užitkovosti je to už docela bída. Většina šlechtí jen na krásu. A v tomhle ohledu byla na naprosté většině plemen napáchána obrovská škoda. A tudíž je ta užitkovost silně individuální.  Jsou i výjimky a těm patří obrovské díky. Např. pan HONZAPM je čestná výjimka a chov má na extra vysoké a v dnešní době snad už skoro nevídané úrovní. Ale ten chová vlašky.

Nicméně obě plemena jsou polotěžká - kombinovaná. Takže krom dobré snášky /pokud splníte dobré chovné podmínky a najdete vhodné jedince / budete mít i dobrou kvalitu a kvantitu masa na kohoutcích. Dříve byly Amroksky co do snáška jasné vítězky. špičkové chovy atakovali  hranici 250 vajec za rok. Amroksky mají tu výhodu , že pokud jsou fakt čistokrevné dají se vysexovat už jednodenní kuřata podle zbarvení.

Australky mají užitkovost podobnou za dodržení všeho co jsem psal už u Amroks.  Australky jsem choval a můžu potvrdit , že nesly dobře. A byly to jedny z nejmírnějších a nejpřátelštějších slepic co jsem kdy zažil. Měl jsem v chovu i několik kohoutů kteří nebyly agresivní ani mezi sebou tak ani vůdčí lidem. Takže pokud Vám po zahradě pobíhají i děti byla by to asi dobrá volba. 

U polotěžkých slepic si dáváme pozor na krmení, mají tendenci snáze tloustnout a pak nenesou.

 Ať se daří.

Anonymní (neregistrovaný) 09.02.2024, 11:42:27 xxx.xxx.2.34

díky za vyčerpávající informace. Můžu si teda vybrat podle vzhledu které se mi bude líbit když jinak jsou si vlastnostma podobné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.