Aktuálně: 4 982 inzerátů174 041 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Reakce po vakcinaci?

Terven
Terven (102 příspěvků) 09.02.2024, 18:43:46 xxx.xxx.110.191

Zdravím vespolek, máme záhadu- nesetkal se někdo s něčím podobným?

Pinčovà byla 24.1. na očkování proti nákazám - vakcína Versican plus. Včera, když se vyvalovala na boku, nahmatala jsem jí v podkoží výsev malých bouliček plus mínus kolem místa vpichu. Velikostně cca jako čočky i menší. 

Jako - jednu velkou bouli po očkování už jsem u ní zažila, ta by mě nepřekvapila. Tohle je divný. Divný to přišlo i vetovi, dneska jsem tam hned naběhla, primárně teda z jinýho důvodu. Ale nijak moc ho to nezneklidnilo, píchnul jí něco protizánětlivýho, máme sledovat. Bral to jako postvakcinační reakci. 

Jak už jsem psala, vloni se jí po vzteklině udělala boule velikosti cca pingpongovýho míčku až za tři neděle po vpichu. 

Zažili jste někdo?

impact
impact (409 příspěvků) 09.02.2024, 23:09:54 xxx.xxx.24.208

Asi Vám to moc nepomůže…

Ale naočkovala jsem a přeočkovala jsem stovky a stovky psů nejrůznějšího věku a nejrůznějšími vakcínami a nikdy jsem takovou reakci nezažila.

Boule, která naskočí klidně dva tři týdny po očkování je normál. Ale výsev x malých bulek nikdy.

Terven (neregistrovaný) 10.02.2024, 15:34:10 xxx.xxx.103.178

Díky…se přiznám, že kdyby mě na to neupozornila dcera, kdoví, jestli bych to vůbec našla. Vidět to není, pouhým hlazením hmatatelný taky ne. Dcera jí to vyhmátla, když ležela na boku, je psí fyzio, tak asi profi deformace 😁.

Pokud by to člověk cíleně nehledal, nenajde. U chlupatýho psa už vůbec. 

Fakt je to velikosti cca červený čočky 😁 čili nic hroznýho. Ale je divný, kde se to vzalo. Počítám, že pokud to nebude mizet, vet do toho šťourne a dá to pod mikroskop 🙂

Verun
Verun (718 příspěvků) 10.02.2024, 20:13:08 xxx.xxx.220.12
Terven:

Díky…se přiznám, že kdyby mě na to neupozornila dcera, kdoví, jestli bych to vůbec našla. Vidět to není, pouhým hlazením hmatatelný taky ne. Dcera jí to vyhmátla, když ležela na boku, je psí fyzio, tak asi profi deformace 😁.

Pokud by to člověk cíleně nehledal, nenajde. U chlupatýho psa už vůbec. 

Fakt je to velikosti cca červený čočky 😁 čili nic hroznýho. Ale je divný, kde se to vzalo. Počítám, že pokud to nebude mizet, vet do toho šťourne a dá to pod mikroskop 🙂


A třeba to i už měla….má delší dobu, když to není tak na pohmat patrné,  já bych to nešťourala , jen pozorovala, zda to něco dělá. (bradavičky na kůži nebo tukové pod kůží?) 

Terven
Terven (102 příspěvků) 10.02.2024, 20:37:19 xxx.xxx.110.191
Verun:

A třeba to i už měla….má delší dobu, když to není tak na pohmat patrné,  já bych to nešťourala , jen pozorovala, zda to něco dělá. (bradavičky na kůži nebo tukové pod kůží?) 


Je to pod kůží, bradavičky ne, ty jsou jiný, nebožka Kokina je měla. Bradavička by šla rozškrabat, tohle těžko.

Jak dlouho to mà, je otázka, dcera jí ochmatlàvá pořád a tvrdí, že by si všimla. Ta souvislost s očkováním se nabízí, lokalita souhlasí 😃

Uvidíme,no…

Verun
Verun (718 příspěvků) 10.02.2024, 21:29:31 xxx.xxx.220.12
Terven:

Je to pod kůží, bradavičky ne, ty jsou jiný, nebožka Kokina je měla. Bradavička by šla rozškrabat, tohle těžko.

Jak dlouho to mà, je otázka, dcera jí ochmatlàvá pořád a tvrdí, že by si všimla. Ta souvislost s očkováním se nabízí, lokalita souhlasí 😃

Uvidíme,no…


 Nějaká místní reakce tkáně na složky vakcíny, může být.  

Mě jednou nebožka měla po očko zimnici. Třásla se jako Nastěnka v lese. 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 10.02.2024, 21:34:56 xxx.xxx.63.14
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 10.02.2024, 21:29:31

Tak to Fido takto “odstonal” snad všechny vakcinace - horečky, nejezení. Ale vysetí “bouliček” je divné. Třeba se vyjádří Bodlinka - je online.

eena
eena (176 příspěvků) 12.02.2024, 09:21:47 xxx.xxx.231.241

Tak mne sa pred rokmi podobne prejavila alergická reakcia u dalmatínca na kanavit - liečili sme vtedy parvu… (napriek očkovaniu) To bol teda zážitok - pes na infúzii a zrazu pomedzi bodky začali vyskakovať hrčky - bol to bodkovaný hrboľatý pes. Veterinár si to až fotil ( v tej dobe teda ozaj foťákom) a že sa s tým za svoju dlhú prax ešte nestretol. Dostala teda ešte niečo na alergiu - nakoniec sa vďaka Bohu zo všetkého dostala. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 02.03.2024, 23:59:13 xxx.xxx.62.63

Malina byla v uterý na přeočkování proti leptospiróze a dalším nákazám a dneska jsme jí nahmátli fakt velkou bouli. Jak tak čtu, mohlo by to být potom?

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 03.03.2024, 00:30:35 xxx:xxx.1987:cd34
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 02.03.2024, 23:59:13

Fakt velká boule není až tak běžná, ovšem otázka, co je  u vás fakt velká boule? Po očkování jistě nějaká lokální reakce být může. Před rokem nic takového u Maliny nenastalo? Nezměnil se typ vakcíny?

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 03.03.2024, 23:37:42 xxx.xxx.62.63
Plaka:

Fakt velká boule není až tak běžná, ovšem otázka, co je  u vás fakt velká boule? Po očkování jistě nějaká lokální reakce být může. Před rokem nic takového u Maliny nenastalo? Nezměnil se typ vakcíny?


Jako menší vlašský ořech. 

Nejsem si právě jistá, že se jí u toho předešlého něco udělalo. Zdá se mi, že tam tu bouli měla taky, ale fakt nevím. 

Sarah01
Sarah01 (1515 příspěvků) 04.03.2024, 07:52:16 xxx.xxx.217.40

Moje mladší fena to měla taky, bouličku velikosti cca vlašského ořechu, když byla štěně, tak myslím to první přeočkování. Vstřebalo se to.

janaa
janaa (382 příspěvků) 04.03.2024, 08:01:47 xxx:xxx.a2c6:1c7c

Vlašský ořech je v pohodě. Cácora má po injekci po skoro sedmi týdnech velikost vlašáku,původně to byla hodně velká mandarinka. Zajímavé je, že její máma i babička měly v mládí taky takové reakce, a věkem to přestalo


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.