Aktuálně: 4 985 inzerátů174 044 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Paralýza hrtanu

Aidrieth (neregistrovaný) 19.02.2024, 14:29:41 xxx:xxx.e431:b25b

Dobrý den,

Jsem už dlouholetý sledovatel diskuzí na tehdejší ifauně, nyní na chov zvířat( již asi 15 let), přestože jsem se nikdy neregistrovala, ani nepřidala žádný příspěvek. Proto bych se právě na vás chtěla obrátit, jestli někdo z vás nemá s tímto zkušenost a nedovedl mi poradit.

Ve 13 letech jsem si pořídila psa (setr x labrador). Byl to roční nevychovaný puberťák a já malá holka, která vážila stejně, jako on. Pes byl agresivní (párkrát mě pokousal), prošla jsem si s ním peklo, ale nakonec jsme to zvládli ,mimo jiné i díky 1000 přečtených diskuzí a článků na ifauně a jiných portálech, a samozřejmě tak osmihodinnovým každodením venčením. Mám ho již 11 let a je to můj nejlepší přítel. Každý den, se mnou jezdí do práce, každý den s ním chodím na několikahodinové procházky, každý víkend jezdíme na výlety, vandry, dovolené, zkrátka je se mnou celý život, celý den. Bohužel teď přišla tato diagnóza a proto vás chci poprosit, jestli někdo nemáte zkušenost s kvalitním chirurgem, který by mohl zvládnout tuto operaci. Už se nám bohužel krátí čas, protože veterináři mají dovolenou, na aaavet se jim zas rozbilo ct atd…

Teď už se zadýchává i při chůzi, ale ještě měsíc zpatky běhal za balónkama. Jsme z Prahy, ale klidně dojedu na druhou stranu ČR. Psovi je už 12 a vím, že je starý, ale on ještě do nedávna byl skutečně aktivní, jak mladý pes. V létě jsme jeli roadtrip po Česku na 2 týdny a v klidu denně ušel 30-40km, takže za záchranu opravdu stojí.

Děkuji za případné rady

Aidrieth (neregistrovaný) 19.02.2024, 16:13:59 xxx:xxx.e431:b25b

Dekuji za odpovedi. 

Jde mi spis o to, jestli nekdo nema konkretni zkusenost s timto zakrokem. Z toho, co jsem se docetla na internetu, co mi rekl veterinar v nemocnici na Podebradske a co mi rekla kamaradka veterinarka, tak je to hodne komplikovana operace s mensi uspesnosti. Je to hodne na zrucnosti chirurga. Na zapade je to celkem bezny zakrok, ale u nas to malo kdo dela, a z tech, co to delaji tu neni moc chirurgu, co by meli mnohaletou zkusenost. Aspon v Praze ne.

Aidrieth (neregistrovaný) 19.02.2024, 16:50:19 xxx:xxx.e431:b25b

No mně původně veterinářka řekla paralýza hrtanu, ale z toho, co jsem se dočetla, se paralýzou většinou myslí Juvenilní laryngeální paralýza, což je vrozené neurologické onemocnění, projevující se už u štěňat. V mém případě se jedná o kolaps trachey, ale někde to popisují, jako paralýzu hrtanu, takže si nejsem úplně jistá.

efe
efe (1052 příspěvků) 19.02.2024, 16:55:55 xxx.xxx.30.165

No pokud je to neurologické, tak je to něco jiného, než kolaps trachey - tam jde o “únavu materiálu”, kdy se prostě zhroutí ta chrupavka.

sutrik
sutrik (311 příspěvků) 19.02.2024, 16:58:15 xxx.xxx.14.255

Když zmiňujete západ… Co se poptat na nějaké třeba německé klinice? Nevím, jak je to u psů. Ale spousta majitelů koní je vozí k operaci do zahraničí. Buď se u nás potřebný zákrok nedělá, nebo to mají blíž. Nebo kvůli ceně, zrovna u koní jsou některé operace levnější v zahraničí. Asi ani v případě psí operace tam nebude výraznější cenový rozdíl. A pokud mají větší zkušenosti v Německu, tak proč to nezkusit.

Držím vám oběma pěsti.

janaa
janaa (382 příspěvků) 19.02.2024, 17:21:43 xxx:xxx.4186:2846
Aidrieth:

No mně původně veterinářka řekla paralýza hrtanu, ale z toho, co jsem se dočetla, se paralýzou většinou myslí Juvenilní laryngeální paralýza, což je vrozené neurologické onemocnění, projevující se už u štěňat. V mém případě se jedná o kolaps trachey, ale někde to popisují, jako paralýzu hrtanu, takže si nejsem úplně jistá.


Nene, kolaps hrtanu v tomhle věku je seniorská záležitost, jde opravdu o jinou diagnozu než kolaps trachey

Rapotačka (neregistrovaný) 19.02.2024, 17:23:59 xxx:xxx.d785:a34f

Trachea? Psa bych netrápila. V rádiu mluvil vet, výsledky operace nemusí být dobré.

Arosek
Arosek (262 příspěvků) 20.02.2024, 14:28:47 xxx.xxx.130.20

Resila jsme jinou diagnozu. Ale na oblast “krku” nam byl doporucen MVDr. Johanides ze Zdaru nad Sazavou. 

Pristup byl ok, diagnozu stanovil presne, sam navrhl nekolik reseni a rekl, ke kteremu by se klonil on (nebylo to to nejdrazsi reseni). Takze za me spokojenost.

Zkusila bych mu zavolat a optat se. 

Vybaveni ma.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.