Aktuálně: 4 833 inzerátů175 349 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

Prosba o radu

straka
straka (1 příspěvků) 10.07.2008, 21:27:11 xxx.xxx.176.142
Dobrý den. Tímto bych rád poprosil o radu zkušenější chovatele. Po čtyřech letech sestavování chovného páru penantů mám konečně mladé. Jsou již čtrnáct dní venku z budky,ale často se do ní ještě vracejí a rodiče je občas ještě dokrmují. Mám obavu, aby samec, který jeví touhu se znova pářit na mladé nezačal útočit a neusmrtil je(je to pěkný divoch) a tak bych chtěl poradit, kdy mladé odstavit a nebo co s tím? Navíc mám jet za čtrnáct dní na dovolenou a nebudu tedy mít možnost jejich chování pravidelně sledovat. Má někdo nějaké zkušenosti?? Děkuji za případné rady. Martin.
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
10.07.2008, 21:52:29 xxx.xxx.111.1
Po 2 týdnech mimo budku už se o sebe dokáží postarat sami. Já je nechávám ale u rodičů nejdelší možnou dobu protože podruhé mi penanti nesedají a rodiče na mláďata ani neútočí. Takže je můžete odstavit ihned nebo ještě počkat než budete odjíždět. Každopádně před odjezdem bych je pro jistotu určitě odstavil.
Zdena (neregistrovaný) 17.07.2008, 11:31:09 xxx.xxx.144.228
Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu při chovu papouška zpěvavého. Mám venkovní voliéru ve které mám už 2 rokem párek papoušků a po dně voliéry mi pobíhá párek křepelek čínských. V loni mi papouškové vyvedli 2 mládé-samičky. Protože je voliéra docela velká(šestihran o průměru 120 cm a výška 200cm ve tvaru altánku) zkusila jsem k nim přidat párek andulek. Ten se mi odměnit tím, že zlikvidoval hnizdo křepelkám i papouškům , Andulky dokonale znemožnily přístup ostaním do budky. Minulý týden jsem si proto místo andulek pořídila druhý párek papoušků zpěvavých přírodní mutaci, stávající jsou skořicový. Ale samička po novém(mladším)páru neustále utočí. Proto se ptám:Můžou v jedné voliéře být dva i více páru již zmiňovaných papoušků? Máte s tím někdo zkušenost? Předem děkuji za radu a dodávám, že mám papoušky jen pro radost v okrasné zahradě nikoli na kšeft.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 17.07.2008, 13:19:31 xxx.xxx.182.2
Papoušci zpěvaví jsou agresivní druh a proto je možné chovat jen jeden pár na voliéru.Já mám menší voliéru než máte Vy a mám párek zpěváků a andulek spolu a vše je ok.Ale jsem jeden z mála štastlivců, kterým v tomto směru přálo štěstí.Pokud chcete chovat papoušky v hejnu a chce aby odchovávali tak bych doporučil korely, aymary nebo něco podobného.
anonymní (neregistrovaný) 17.07.2008, 15:47:52 xxx.xxx.35.177
Zpěváci jsou mírumilovní pouze mimo dobu hnízdění. V době hnízdění je lepší, když jsou sami, docela se divím, že Vám nezlikvidovali ty křepelky. Být Vámi tak ihned páry oddělím, takovéto problémy končí úhynem, tak dlouho jí bude napadat, až ji usmrtí. Většinou bývají agresívní samci, kdy brání hnízdo. Dokonce ho může bránit i před svými vylítlími mláďaty, kdy samička už sedí na další snůšce. Jestli čekáte že si na sebe zvyknou, tak ne

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.