Aktuálně: 4 977 inzerátů173 992 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Andulka a novinový papír

Nikola (neregistrovaný) 26.02.2024, 15:00:27 xxx.xxx.150.96

Dobrý den, novou zábavou mé andulky je trhat ze dna klece noviny, vylézt na nejvyšší bidýlko a hodit papír dolů. Takhle se dokáže zabavit na několik hodin (pokud není puštěný, to mi rachní v šuplíku :D). Teď k otázce. Nemůžou mu noviny ublížit? Jako barva tisku? Má pak trošku špinavý zobáček. Nechci mu je ale brát když krom zrcátka je to to jediné, co ho v kleci baví. Děkuji za odpověď :) N.

Santi
Santi (165 příspěvků) 27.02.2024, 07:22:47 xxx.xxx.26.22

Asi není úplně vhodné, aby papír konzumovala ve velkém. Novinový papír lze nahradit pískem, bukovou štěpkou nebo papírem v roli určeným přímo do klecí.

Pokud nemáte čas se ji plně věnovat, tak ji kupte kamaráda.

Nikola (neregistrovaný) 27.02.2024, 07:58:55 xxx.xxx.150.96
Odpověď na příspěvek uživatele Santi z 27.02.2024, 07:22:47

Mám, ale nebudu celý den stát u klece. Každý den tak dvě hodiny létá (je puštěný po byte), na stole má hřiště, otevřený šuplík plný serepetiček, které ho baví. V kleci má taky spoustu hraček ale baví ho jen zrcátko. Noviny až polední dobou. Děkuji za odpověď. Vyměnila jsem zatím za pečící papír. Vymyslím něco dalšího. Jen mě mrzí, že mě to nenapadlo dřív ☹️

Lenka (neregistrovaný) 27.02.2024, 10:00:45 xxx.xxx.223.166

Nebo obyčejné bílé papíry na psaní dávat. Mě ostatně papoušíčci trhaj papír a schovávají se pod noviny a neřeším to. V minulosti ty barvy byly jedovaté, ale v dnešní době už se používají jiné barvy než tenkrát. Ani nepozoruji, že by měli barevné zobáky. Většímu papouškovi dávám i krabičky či ruličky od toaleťáku na rozkousání. Andulka to asi nedá, ale zkusit můžete.

kometa
kometa (4176 příspěvků) 27.02.2024, 13:05:50 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Nikola z 27.02.2024, 07:58:55

Mám, ale nebudu celý den stát u klece

No jo, ale máte doma společenského tvora, kterému protějšek schází.

Anonymní (neregistrovaný) 27.02.2024, 15:16:31 xxx.xxx.150.96
kometa:

Mám, ale nebudu celý den stát u klece

No jo, ale máte doma společenského tvora, kterému protějšek schází.


Jsem s ním doslova 24hodin denně, vím, že to není stejný ale dvě už jsem měla a nedopadlo to. Nesnášely se. Přesto když zemřela starší, mladá šla týden po ní ☹️ Pak jsem si od skoro miminka pořídila tohohle ukecanýho blázínka a my dva si vystačíme, lumpačí a vypadá spokojeně. Když odejdu z místnosti, volá mě. Když přijdu, je spokojený a dělá si své 🙂 A vzhledem k jistým okolnostem jsem se rozhodla, že tahle bude má poslední 💔

Anonymní (neregistrovaný) 27.02.2024, 15:20:42 xxx.xxx.150.96
Lenka:

Nebo obyčejné bílé papíry na psaní dávat. Mě ostatně papoušíčci trhaj papír a schovávají se pod noviny a neřeším to. V minulosti ty barvy byly jedovaté, ale v dnešní době už se používají jiné barvy než tenkrát. Ani nepozoruji, že by měli barevné zobáky. Většímu papouškovi dávám i krabičky či ruličky od toaleťáku na rozkousání. Andulka to asi nedá, ale zkusit můžete.


Ruličku jsem zkoušela a nedůvěřoval ji 😀 on na nic moc nového není… ani na hračky vyloženě pro andulky dělaný… prostě nic, nevšímá si jich. Dala jsem mu na zem pečící papír a hrst slámy, aby ji mohl zase pouštět na zem a rochnit se v ní jako v novinách a podlaha pro něj najednou neexistuje, ještě se tváří uraženě 😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.