Aktuálně: 4 978 inzerátů173 987 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Výbava na canicross/dogtrekking

efe
efe (1052 příspěvků) 27.02.2024, 08:23:05 xxx.xxx.199.5

Věnuje se tu někdo těmto sportům? Jak prosím vybírat výbavu? Jak má sedět postroj, co má/nemá splňovat, jak vybírat sedák, jak vodítko s amortizérem? Nějaké další tipy, triky? Předem moc dík!

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 27.02.2024, 09:54:01 xxx.xxx.213.118

Zkuste mrknout na “behejsepsem”, mají i tréninky v různých městech a asi vám budou schopní i pomoct vybrat výbavu. Věnují se canicrossu i dogtrekům. 
Myslím, že mají snad i prodejnu? Ale nejsem si jistá. Sleduju je na instagramu, ale zatím jsem to nějak více nezkoumala, jelikož zatím nemám psa…😀

sutrik
sutrik (309 příspěvků) 27.02.2024, 10:00:00 xxx.xxx.161.25

Ano, jak radí Jana,  doporučuji pro zkoušení kontaktovat MushGo. Rady najdete i na jejich stránce. Třeba ohledně postrojů zde: https://www.mushgo.cz/postroje-pro-psy_k585/

Já už věděla, co sháním a malé by mělo padnout. Tak jsem objednala přímo od výrobce postroj Zero DC Short, nechala jsem upravit oproti standardní nabídce šířku hrudního pásku. Pro malé psy je tenhle postroj na dogtrekking i canicross častou volbou. A už jsem ho před lety pořizovala pro jezevčici rodičů. Zatím jsem byla jen na třech dogtrekkingových akcích, byl častou volbou i pro středně velké psy. 

Na stránce najdete i info ohledně sedáku, vodítka… Sedák nepotřebuju, malá má 4 kg a vodítko zapínám k batohu. Vodítka s amortizérem vyrábí slušná přímo MushGo, vídám i Zero, NonStop.

Obrázek Obrázek
sutrik
sutrik (309 příspěvků) 27.02.2024, 10:17:12 xxx.xxx.161.25

Před lety mě kamarádka vytáhla na MID dogtrekking, půjčila mi fenku. Oba psi taky měli Zero DC Short. 

Loni jsem byla s Bonnie na dvou akcích (v 8 měsících na kočárkových 5 km, v necelých 12 měsících na 17 km). Tenhle postroj tam byl z krátkých nejčastější, spolu s NonStop Line.  Všimla jsem si krátkého Manmatu. Pak tam měli někteří postroje dlouhé. Ale ten tah není na dogtrekkingu tak moc vyžadovaný jak při canicrossu, tak pokud postroj padne, často krátký stačí. Určitě je lepší bez přezek na krku, tj. s pevně danou velikostí chomoutu. 

Obrázek
janaa
janaa (382 příspěvků) 27.02.2024, 10:32:12 xxx:xxx.e8c2:47a
efe:

Mně šlo spíš o nějaký vaše triky z praxe a tak. Weby postupně pročítám ;)


To jo,ale oni opravdu poradí. Máš křížence,takže to bude potřeba vychytat, různě přeměřit atd. Já si nima řešila výživu,botičky, vždycky to byla dlouhá a velmi inspirativní debata a mnoho nových poznatků

Arbora
Arbora (303 příspěvků) 27.02.2024, 14:35:40 xxx.xxx.131.14

Kúpila som horolezecký sedák, postroj a amortizér zo Zera. Šijú na mieru, na kríženca sa mi hodil viac ich fast, než ten bežný X na saňové plemená. A hodí sa viac na aktívne behy, na ten dogtrek možno aj short, aj keď ten som si dala ušiť tiež, ale nesedí. 

Durga (neregistrovaný) 28.02.2024, 10:04:39 xxx.xxx.87.41

Taky bych určitě doporučila MushGO. 

My třeba máme na canicross a dogtrekking různé postroje. Pes tahá hodně, tedy canicross běháme v dlouhém postroji; v kratším sípe a není mu pohodlný, i když by měl jinak sedět dobře. Na dogtrekking ale máme “polodlouhý” postroj (Manmat Half Lash), protože ačkoliv pes táhne, při chůzi se sem tam někde zastaví a z dlouhého postroje se mi (nezáměrně) vysvlékal. Vyloženě krátký postroj používám jen ve chvíli, kdy od psa tah nevyžaduju (a vlastně ani nechci), třeba na běžné procházce. Nechci tím říct, že jsou pro každého nutné tři různé postroje, spíš je potřeba zvážit, nakolik pes vlastně tahá, co se po něm bude chtít apod. Ale s tím nám třeba v MushGO skvěle poradili.

Co se týče vodítka, dá se buď pořídit pružné po celé délce, nebo pružné po většině délky s pevnou částí na koncích. Za tu se dá pes přichytit na krátko, když ho v nějakém úseku potřebuju u nohy a musím si ho tam fyzicky přidržet. Když si totiž chytím nakrátko celopružné vodítko, pořád musím počítat s tím, že se ještě o kousíček může natáhnout, a někdy se to opravdu nehodí. Určitě to není potřeba pro psy, co perfektně chodí u nohy, ale my na tom ještě pracujeme, takže osobně jsem to už kolikrát ocenila :)

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 29.02.2024, 00:39:56 xxx.xxx.62.63

Efe, mě taky loni pomáhali s výběrem postroje pro Malinu a spokojenost. Poradili, doporučili a myslím, že jsme vybrali dobře. Malina ho i ráda nosí, třeba do postroje do auta se jí nechtělo, ale do tohohle jsme jí oblíkli a příště už sama nastrkávala hlavu.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.02.2024, 10:30:29 xxx.xxx.15.85

Teď to taky řeším. Nikdy by mě nenapadlo, že mě začne běhání bavit, ale tento pes mě mění. Zatím běháme na volno, já teda spíš indiánský běh, ale když vidím, jak ho to baví, tak to baví i mě, tak uvažuju o tom, že ho zapřáhnu. V květnu má být nějaké sportovní odpoledne v pesoparku Uhříněves, kde mají mít na vyzkoušení i postroje a bude tam i povídání, já to ale bohužel časově nedám, tak si asi udělám výlet do Brna do MushGo

efe
efe (1052 příspěvků) 29.02.2024, 11:57:45 xxx.xxx.199.5
Odpověď na příspěvek uživatele Rezzzy z 29.02.2024, 10:30:29

Jsme na tom stejně, kdyby mi někdo ještě před pár měsíci řekl, že JÁ budu někdy běhat, tak si povážlivě klepu na čelo 🙂 A taky jsem ve fázi indiánskýho běhu, dávám jen 3-4 km denně, ale už tak ⅔ jsem schopná běžet, což je na mě výkon. 

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 29.02.2024, 12:28:39 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 29.02.2024, 11:57:45

Když jsem ještě žila v Praze, tak jsem už z principu nedobihala autobus, já přeci běhat nebudu😁Taky je fakt, že když jsem nikam nespěchala a jen trochu to šlo, chodila jsem pěšky .

Ale teď, když vidím to jeho nadšení, tak prostě běžím 

hmn
hmn (1023 příspěvků) 29.02.2024, 18:53:05 xxx.xxx.27.149

tak se hlásím do klubu “…že JÁ budu běhat…” 😄
Nechci ničím rušit okamžiky, kdy ta má ŽENA kluše kupředu, tak mi nic jiného nezbývá….je to jako v mých snech, kdy musím někam běžet, ale mám nohy jako z olova a nemůžu se pohnout…tak přesně tak to je i v reálu😎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.