Aktuálně: 4 319 inzerátů190 581 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jaké plemeno

Vlaďka (neregistrovaný) 28.02.2024, 10:50:36 xxx.xxx.129.73

Ahoj, 

budu mít asi trochu hloupý dotaz, chci si koupit zakrslého králíčka jako mazlíčka, které plemeno se nejlépe hodí k ochočení? Jak starého a pohlaví? Hodně jsem četla o tom, že je lepší pořídit rovnou králíčky dva, jak je to potom se seznamováním - jsou nějaká plemena, která se nesnesou? 

Díky moc. Vlaďka

kometa
kometa (5005 příspěvků) 28.02.2024, 13:22:40 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Vlaďka z 28.02.2024, 10:50:36

Nezáleží na plemeni a pohlaví, ale jednotlivci. Určitě bych vybírala z CHS, ve které dbají i na povahu.

Dva králíčky pořizovat netřeba. A když už, tak dvě samičky - sestry. Jinak se vám budou rvát.

Anonymní (neregistrovaný) 29.02.2024, 14:23:55 xxx.xxx.146.229

Ahoj, tak jaké plemeno na ochočení... já mám třeba beránka a nikdy jsem s ním neměla problémy, je to hodné a vyrovnané zvíře. Mám jenom jeho a je to OK. Mám ho od malinka, a jak jsem si ho vychovala, tak ho mám... S jinými plemeny nemám zkušenosti, ale mohu ti ho doporučit. Ničeho se nebojí, vysávám kolem něj a on jen leží a čučí na mě... Ale taky záleží na povaze, já jsem měla štěstí.

acher
acher (746 příspěvků) 29.02.2024, 15:18:06 xxx.xxx.222.196

Na plemeni až tak nezáleží,ale hlavně na povaze.Chovám tři plemena čistokrevných králíků a aniž bych se jim nějak více věnovala je mezi nimi řada mazlíků které vnoučata chovají,hladí,berou ven s kšíry,ale vyskytnou se i jedinci nekontaktní nebo agresivní.Takové jedince ale do dalšího chovu nezařazuji ani je neprodávám dalším chovatelům.Prostě skončí v troubě.

Anonymní (neregistrovaný) 17.06.2024, 13:55:18 xxx.xxx.205.78

Každý králíček je individuální a to, zda bude králíček agresivní či nikoliv záleží z největší části na nás. Jsem chovatelkou hermelínů a mohu Vás ujistit, že všichni mí králíčci jsou bezproblémoví, jedna samička je více teritoriální, ale to je naprosto normální. Větší hlídači svých obydlí bývají samičky, proto doporučuji na mazlíka samečky. Míša


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.