Aktuálně: 4 945 inzerátů174 073 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Chování senegalce

Anonymní (neregistrovaný) 03.03.2024, 07:19:47 xxx.xxx.59.100

Koupil jsem si 4 měsíčního papouška Senegalského. Mám ho doma, tak 4 týdny. Je bezvadně ochočenej, kehokoliv uvidí, tak za ním jde. Jen mám takovej problem vždy, když vidí mojeho otce, tak přiletí okamžitě za ním a nevím proč. Já jsem jedinej kdo se o něj stará, dávám mu pamlsky a tak různě. No a bojím se teho, že když něco neudělám, tak si papoušek oblíbí mojeho otce a bude snim pořád. Nejde ho to nějak odnaučit? Můj druhý problém je, že vždy když pustím papouška z klece vletí mi na monitor, ale zjistil jsem, že to není zas tak dobrý nápad a tak jsem mu udělal velké bidélko. Problém je v tom, že je v blízkosti klece ( a on nerad do klece a to mi věřte:-) .)vždy když ho na něj posadím přeletí zpátky na monitor. Jak ho mám naučit, aby seděl na tom bidélku. Dopředu děkuji všem za rady a omlouvám se za chyby v mém dotazu.

Lenka (neregistrovaný) 03.03.2024, 18:56:48 xxx.xxx.64.140

Tak se obávám, že Váš papoušek se již zafixoval na osobu otce a s tím už nic nenaděláte. Možná po pubertě se rozhodne jinak a změní se jeho preferovaná osoba, ale těžko odhadovat.

Přesně co píšete má teta s žakem, jediný kdo se o něj stará je teta a pták si vybrat osobu jejího syna. Když dorazí syn, tak ho žako volá a nehne se od něj. Podle čeho si papoušci vybírají těžko říct,  majiteli to většinou radost neudělá si myslím.

Anonymní (neregistrovaný) 04.03.2024, 11:22:29 xxx.xxx.59.100

no tak to je pěkný. To by mě taky zajímalo podle čeho si vybírá třeba podle vzhledu podobnému bývalému majiteli nebo podle brvy vlasů? Vlastně nevím proč je pro něj taková fixace na jednoho člověka vůbec nutná.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.