Aktuálně: 4 978 inzerátů173 957 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Všechny vítá

005Bára (neregistrovaný) 03.03.2024, 07:52:35 xxx.xxx.238.196

Pěkný den, mám doma 5 měsíční fenečku Šarpeje, je velmi aktivní, hravá a hlavně nikoho a ničeho se nebojí a v tom je trochu můj problém, když jsme sami celkem i poslechne, ale jak uvidí cizího člověka, téměř vždy mi uteče a začne ho "vítat", poradí mi někdo jak ji to nejlépe odnaučit? Děkuji a přeji hodně radosti s našimi miláčky.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 03.03.2024, 09:02:25 xxx.xxx.27.149

1. pes na vodítku utéct nemůže

2. nauč ji pro tuto příležitost rituál, který bude například vypadat tak, že s povelem “k noze” dojdete k člověku, zastavíte=pes si u nohy sedne a až poté vypustíš psa k člověku - na povel!, pokud s tím člověk bude souhlasit. 
Učíš se známými figuranty a až naučené přeneseš do ulic.
Povely, které přitom budeš používat, to zvíře samozřejmě již musí umět.

3. určitě nauč podobu rituálu “cizí člověk” i takovou, která psa naučí, že se člověk nekontaktuje, nechá se přejít, v klidu se mine. Dle psa to může být zakončeno hrou s paničkou.
Tohle bych naučila zcela jistě, tohle by měla být ta základní podoba, normální je kontakt s člověkem občas, řízený, jinak ignor.

005Bára (neregistrovaný) 03.03.2024, 10:55:06 xxx.xxx.238.196

Děkuji. Bydlím na vesnici v zastrčené ulici a když jsme venku před domem, nebo pracujeme v předzahrádce máme ji tam spolu, pobíhá navolno. Pár lidí tam projde a na povely pak nereaguje. Bylo nám řečené že šarpíci to takto mají a že jsou hodně závislí na smečce a můžeme využít právě toho tak že utečeme od cizího člověka a on by se měl držet nás jako smečky, ale asi chápete že utíkat před sousedy není to pravé, takže mužu zkoušet to co říkáte v bodě 2. Lidi s tím určitě nebudou mít problém.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.03.2024, 15:44:58 xxx.xxx.15.85

Já mám puberťaka,je to milovník lidí a psů, chce se vítat,takže učíme jak už bylo řečeno nahoře, na zahradě není po celé délce plot a musím předvídat,mít oči i za rohem, do toho hlídat děti. Je to náročné, ale jde to. V lese, když jdeme s psí kamarádkou, já hlídám lidi, o a hlídá zvěř, i když je to občas bojovka, užíváme si to,jo a to jsem si pořídila prý rezervované plemeno k cizím lidem 

Anonymní (neregistrovaný) 13.03.2024, 11:31:39 xxx.xxx.233.234

Vetsina stenat je v tomto veku velmi pratelska a casem to prejde. Pokud si vsak neprejete aby se takto chovala, coz je pochopitelne, protoze ne kazdy je nadseny kdyz k nemu bezi pes. Musite ji k sobe zavolat drive nez dotycne lidi uvidi, pochvalit, az lidi prejdou zase pochvali a pustit. Jestli je prece jen uvidi drive nez vy, tak zkuste odebehnout opacnym smerem a volat na ni. Na druhou stranu chodte mezi hodne lidi, at si na ne zvykne a dost mozna ji trochu omrzi. Mezi lidi bych, alespon ze zacatku doporucovala na voditku (myslim tim tam kde je lidi opravdu hodne + auta, treba namesti, ulice). Sarpej sice patri mezi plemena ktera na 100% neposlouchaji, ale odvolani by se naucit mohla.

kometa
kometa (4173 příspěvků) 13.03.2024, 12:42:23 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 13.03.2024, 11:31:39

To si trochu odporujete - na 100% neposlouchají, ale odvolání by se naučit mohla. To je přece taky povel, ne?

Asiati jsou prostě sví.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 13.03.2024, 12:55:22 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 13.03.2024, 12:42:23

myslím, že si neodporuje. Tou první částí je myšleno to, že šarpej není vlčák, stejně jako kavkazan není dobrman, takže nebude pobíhat nadšeně po cvičáku, ale - a to je správně, že odvolání by se naučit mohl. a měl. Nebo pak šňůra.

kometa
kometa (4173 příspěvků) 13.03.2024, 14:24:31 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 13.03.2024, 12:55:22

Takhle jo. To vím, že šarpej není NO. Ale myslela jsem, že i to odvolání nemusí být 100%. Něco jako u pastevců.

Ariska
Ariska (45 příspěvků) 13.03.2024, 18:03:00 xxx:xxx.6a7d:83f6
005Bára:

Pěkný den, mám doma 5 měsíční fenečku Šarpeje, je velmi aktivní, hravá a hlavně nikoho a ničeho se nebojí a v tom je trochu můj problém, když jsme sami celkem i poslechne, ale jak uvidí cizího člověka, téměř vždy mi uteče a začne ho "vítat", poradí mi někdo jak ji to nejlépe odnaučit? Děkuji a přeji hodně radosti s našimi miláčky.


Mám vítací shibu, jako štěně utíkala za každým. Taky bydlíme na vesnici a teď už utíká jen za lidmi, které zná(a těm lidem to nevadi). Když jsme jeli do města, tak tam lidi ignorovala.    

Chce to trpělivost a trénovat odvolání, jak tady radily.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 13.03.2024, 18:10:42 xxx.xxx.22.11
005Bára:

Děkuji. Bydlím na vesnici v zastrčené ulici a když jsme venku před domem, nebo pracujeme v předzahrádce máme ji tam spolu, pobíhá navolno. Pár lidí tam projde a na povely pak nereaguje. Bylo nám řečené že šarpíci to takto mají a že jsou hodně závislí na smečce a můžeme využít právě toho tak že utečeme od cizího člověka a on by se měl držet nás jako smečky, ale asi chápete že utíkat před sousedy není to pravé, takže mužu zkoušet to co říkáte v bodě 2. Lidi s tím určitě nebudou mít problém.


Mně tohle nikdy nepřestane fascinovat. Lidi si pořídí psa, jsou z něj po a myslí si, že to tak má každej. Když zjistí, že to tak není , tak to začnou omlouvat tím, jak lidí nemají rádi psi, že ale on je takový , že oni dělají toto , blablabla….

Kdo si pořídí psa, je za něj zodpovědný a má si ho zabezpečit,  a to výcvikem, mít ho za bránou anebo na špagátu. Pokud jste na na předzahrádce , stěně jednoduše uvažte na ddlouhé vodítko. Ve volných chvílích trénujte přivolání. Psa musím vychovávat úměrně plemeni od útlého věku. Pokud si nevíte rady, jděte na cvičák.

Samotný pes na ulici bez dozoru nemá co dělat. Může ho srazit auto, může způsobit nehodu, může ho napadnout jiný pes, může tam jít člověk, kterého psi obtěžují. To všechno je nutné brát vpotaz. 

Doron
Doron (1773 příspěvků) 13.03.2024, 20:01:39 xxx.xxx.7.205

Nevypadá to, že by fenka sousedům vadila, Bára naopak píše, že by na nácviku spolupracovali. Mají asi hezké sousedské vztahy.

Taky neporadím nic jiného, než cvičit přivolání, na YouTube je spousta inspirace.

Jako někdo nade mnou se také přimlouvám za to, brát fenku na vodítku mezi lidi, hodně lidí, aby se otrkala a lidi jí že zevšedněli. 

Jednoduché povely jako “sedni”, “ čekej” se v pohodě naučí.

Když se za lidmi rozběhne a Vy už víte, že ji nepřivoláte, dojděte si pro ni, sousedy poproste, ať ji nemazlí a nedívají se na ni, to už samo o sobě hodně pomůže.

Daja
Daja (414 příspěvků) 14.03.2024, 05:22:10 xxx:xxx.d819:2a83
Doron:

Nevypadá to, že by fenka sousedům vadila, Bára naopak píše, že by na nácviku spolupracovali. Mají asi hezké sousedské vztahy.

Taky neporadím nic jiného, než cvičit přivolání, na YouTube je spousta inspirace.

Jako někdo nade mnou se také přimlouvám za to, brát fenku na vodítku mezi lidi, hodně lidí, aby se otrkala a lidi jí že zevšedněli. 

Jednoduché povely jako “sedni”, “ čekej” se v pohodě naučí.

Když se za lidmi rozběhne a Vy už víte, že ji nepřivoláte, dojděte si pro ni, sousedy poproste, ať ji nemazlí a nedívají se na ni, to už samo o sobě hodně pomůže.


Líbí se mi jak poradila HMN a Doron. Holky moc hezké👍.

No já mám opačný problém, my nedůvěřujeme lidem, když k ním Chuli přijde tak jen na 50cm a když ho chytnou dělá oblouk. Lepší se to , ze začátku chodil na dva metry😉.

Podle mě Šarpej s toho vyroste a bude hlídač pořádný👍.

Buggyra
Buggyra (3214 příspěvků) 14.03.2024, 07:15:23 xxx.xxx.198.226

Nemůžou jít kamarádi na Chuliho přes ňamky? Že když přijde, dostane ňamku, když se nechá pomazlit, dostane… pokud teda pamlsky ho zajímají (třeba by nějaké sušené smradlavé plíčky zajímaly, jestli nic jiného 🙂).

hmn
hmn (1023 příspěvků) 14.03.2024, 08:00:33 xxx.xxx.27.149

“Když se za lidmi rozběhne a Vy už víte, že ji nepřivoláte…”

i u tohoto plemene bych raději sázela na zastavení, než odvolání či přivolání
ono je to pro takového psa snazší, neodvracet se od předmětu svého zájmu

samozřejmě přivolání trénovat a pilovat, o tom žádná

Daja
Daja (414 příspěvků) 14.03.2024, 12:18:50 xxx.xxx.70.145
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 14.03.2024, 08:00:33

Můžeme😉, Chuli je popelnice s žiravinou dohromady. On příjde pokud k člověku příjde Gigoušek, ale na caniskách babičky moooc radostně vítají a hlasitě projevují radost👍. No a Chuli se bojí🥺, ale časem se i to naučí. Po muže mu s tím kliďas Gigoušek.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.