Aktuálně: 4 978 inzerátů173 961 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Jakou kočku vybrat

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.03.2024, 07:58:58 xxx.xxx.213.118
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.03.2024, 20:51:21

Navíc Willy byl jediné “plaché” kotě z celého vrhu. Jeho bratr se nám rval na klín skoro hned jak jsme tam přišli. Já přemýšlím i o tom, jestli nemůže mít nějaký psychický problém. Ale ona tahle oblast u zvířat moc prozkoumaná není. Nebo alespoň jsem toho moc nedohledala.

Naposledy, když u nás byla návštěva, tak byl relativně v pohodě, zalezl si na postel, ale během toho šel i dolů  a přišel se podívat (i když zase odešel). Až po tom, co odešli, se přišel přitulit do křesla a vyloženě se pár minut třásl, jako když má člověk zimnici. Když to řeknu blbě, přišlo mi to až jako deprese nebo nějaký silný post-stresový projev. Já jsem se třeba na vejšce po zkoušce taky vyloženě klepala, než ten stres odezněl, ale já trpěla i těmi depresemi. 

Nevím, co s ním. Bachovkám nevěřím, feliway difuzér zkusím koupit, ale taky tomu teda moc nevěřím 😀 …vetka přes kočky nám říkala, že s tím má dobré zkušenosti, ale asi to bude také individuální…nechat ho zfetovat každý den kozlíkem taky nevidím jako řešení. Nebo prý alavis calming před příchodem návštěvy…ale nevím teda, nemám s tím žádné zkušenosti. 

Ještě mě napadlo to zkusit řešit s Klárou Nevečeřalovou, ale zatím jsem se neodhodlala ji kontaktovat. 

On je jinak zlatej, nic neničí, není agresivní, nikam nečůrá…jen je na něm vidět, že mu příchody cizáků nedělají vůbec dobře. Přitom bych i řekla, že na každýho reaguje trochu jinak. Takhle se klepal poprvé. Na zvířata takhle třeba nereaguje. S cizí kočkou na balkoně si chtěl hrát (Za to Lyarra vypadala, že proskočí sklem a půjde ji zmlátit). A yorkmut příbuzných byl taky v pohodě.

Achjo, to je spíš jen takovej výkřik do tmy. 

Dublinbarzoj
Dublinbarzoj (130 příspěvků) 11.03.2024, 08:42:00 xxx.xxx.149.158

Vyzkoušejte difuzér,  my vyzkoušené máme a to s 50% úspěchem, jednou zabral úžasně, podruhé u jiné kočky vůbec, ale je to jednoduché a ne drahé. Jinak já měla kdysi peršana a ten byl “já hanlivě říkala” psycho🙈. Bohužel, na jakýkoliv stres reagoval agresí a tam nezabralo nic. Jen eliminovat jakékoliv možné spouštěče. 

biaca
biaca (543 příspěvků) 11.03.2024, 08:58:50 xxx.xxx.47.71

Zkuste difuzér - nyní jsem měla dva vyklepané kocoury po nehorázném hluku, když mi dělali špajz. Existují dva - Classic a Friends

Ps. v jednom díle Nevečeřelová radila, aby každá návštěva přišla s pamlskem, aby si vytvořil pozitivní asocializaci. P.s. Nebyla u kotěte zanedbaná socializace?  

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.03.2024, 10:22:45 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 11.03.2024, 08:58:50

My si ho brali až v pátém měsíci. Všechna koťata měla stejnou péči, jen ten náš byl plašší.

Je pravda, že co jsme se přestěhovali od spolubydlících, tak k nám návštěvy moc nechodí. Většinou se sejdeme někde ve městě a když jednou za čas někdo přijde tak je problém, pokud to nejsou lidi, které zná z předchozího bytu nebo rodina, která chodila často. A i tak je třeba první půl hodinu zalezlý než zjistí, že je zná. A i když je zná, tak si k nim max čuchne a jde zase pryč. Pamlsky si od nich (z ruky) taky nebere. Musí mu je hodit dál a stačí sebemenšú pohyb a přestane žrát a kouká, jestli k němu náhodou někdo nejde. Když u nás je návštěva, tak utíká i před námi pokud jdeme směrem k němu třeba s tím pamlskem. Kolikrát stačí blbej pohyb a běží se schovat. 

Ten difuzér koupím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.