Aktuálně: 4 815 inzerátů176 051 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Poraďte mi prosím s koupí

Lucie (neregistrovaný) 20.07.2008, 16:42:27 xxx.xxx.75.151
Plánuji koupi papouška, nejvíce by se mi líbil asi arantiga jendaj. S papoušky jsem úplný začátečník, je pro mě vhodný? Chtěla bych papouška "přítulného" a aby se v budoucnu naučil alespoň trošku mluvit. Někdo mi říkal, že se naučí mluvit jen příslušníci jednoho pohlaví, ale nezdá se mi to. Co je na tom pravdy? A jak se mám na tento přírůstek do rodiny nachystat? Klec atd. jsou samozřejmostí, myslím spíš jestli tenhle druh nemá nějaké speciální potřeby.
Lucie (neregistrovaný) 20.07.2008, 16:47:28 xxx.xxx.75.151
Pardon myslím samozřejmě aratingu, přepsala jsem se
cone
cone (1412 příspěvků) 20.07.2008, 17:33:27 xxx.xxx.85.196
Jediné co bych vám mohl doporučit je koupě ručně dokrmeného jedince, na pohlaví zas až tak moc nesejde. V době odběru musí být pták nebojácný, krotký, měl by se nechat i od vás po nějakém čase stráveném u chovatele vzít na ruku/ do ruky /. Pokud bude vykazovat nějakou plachost nebo strach i z chovatele, od koupě odstupte a počkejte na nějakého jiného někde jinde. Řeči typu on zklidní, on zkrotne jsou z větší části bláboly napomáhající prodeji. A protože se jedná o aratingu, a předpokládám že jste míň zkušená, jistě byste si vychovala spíše řvouna než to, o co vám jde. Hlavní rada tedy je NEUKVAPOVAT SE. Papoušky, sice jiné druhy, dokrmuji také, tak vím, že je rozdíl mezi ručně dokrmenými a určenými k dalšímu použití v chovu a mezi ručně dokrmeným a určeným pro dráhu PET mazlíčka. U aratingy asi také nebrat přirozený odchov pod rodiči. Zdravím a přeji šťastnou ruku při výběru. Cone

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.