Aktuálně: 4 797 inzerátů175 701 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

křepel kalifornský

anonymní (neregistrovaný) 21.07.2008, 15:01:51 xxx.xxx.35.177
Dobrý den, uvažuji o pořízení těchto křepelek a zajímala by mě jaké s nimi máte zkušenosti ve společných voliérách. Byly by ve voliéře 4 x 2 x 2,5 m s andulkama, korelama, nádhernýma, aymarama nebo ve 2,5 x 2,5 x 2,5 m s andulkama a korelama. Zajímala by mě jestli stačí je chovat po páru nebo je lepčí mít dvě samičky na jednoho kohoutka, jak se daří je odchovávat, potřebují nějaké jiné nároky na péči a stravu, jak je to s dostupností /v inzerci se neobjevují/ a s prodejností. Případně zda tyto ptáčky vykupují i výkupčí nebo se musím spoléhat pouze na podávání inzerátů. Jak moc jsou v našich chovech rozšířené a zda je o ně vůbec zájem. Děkuji za vaše názory a rady, můžete vkládat i fota.
Darax
Darax (17 příspěvků) 22.07.2008, 07:27:48 xxx.xxx.4.182
Velikost voliér je plně dostačující,tyto křepelové se chovájí po párech.Co do odchovu tak slepička na jaře snese až 25 vajec které jsem dával do líhně protože tak jako většina křepelů je sami nevysedí.Jako krmení kromě zbytků ad ptáku z kterými byli ve voliéře jsem podával proso,lesknice,semenec a řepku.Tyto křepely obvykle nebývá problém sehnat někde na burze zejmána na jaře.Co do prodejnosti se týká pokud prodáváte slepičky nebo páry tak není o zájemce nouze ale pokud prodáváte kohoutky kterých je u tohoto druhu požehnaně tak je velké pravděpodobnost že vám zůstanou doma,výkupčí je neberou.Být váma bych si moc dobře rozmyslel jejich koupi jsou to strašně plaší ptáci při vstupu do voliéry začnou bezhlavě létat a narážet do pletiva!Jsou opravdu moc hezcí ale kvůli jejich plachosti sem je já osobně prodal.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2008, 09:28:16 xxx.xxx.35.177
Děkuji Vám za radu. Líbí se mi především tím, že se pohybují ve všech patrech voliéry. Radši od nich tedy upustím. Existuje nějaký jiný druh křepelů, který by byl vhodnější, myslím ne tak plachý a s lepší prodejností? Chtěla bych je jen na okrasu, zkrátka aby se to hemžilo i dole :-))) Přemýšlela jsem i o tom, že bych si koupila samotného kohoutka, ale asi to není dobrý nápad, asi by tesknil po samičce že?
MildaDitr
MildaDitr (365 příspěvků) 08.01.2013, 17:08:16 xxx.xxx.237.228
Ahoj ja sehnal par přirodni za 700,- kc a řikal ze par jinak prodava za 1000,- kč a mutace jsou drašši a jestli chces tak bych ti 1 par vymenil za par mam zamluveny 8 jedincu zatim nevybarvenych pohlavi se pozna az přepeři vice na mejlu : miloszoo@seznam.cz

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.