Aktuálně: 4 945 inzerátů174 371 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Červi jako krmivo

Poradna (neregistrovaný) 31.03.2024, 10:47:09 xxx.xxx.156.246

Ahoj,přocházím si pro radu.Krmíte svým kočkám moučné červi cvrčky nebo jiný   hmyz?Co jsem vyzjistil má pro kočku plusový vliv na zažívání a působí protizánětlivě.Máte s tím zkušenost a baští to kočky?

kometa
kometa (4199 příspěvků) 31.03.2024, 11:19:42 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Poradna z 31.03.2024, 10:47:09

Nemám. Ani mě to nikdy nenapadlo. Kocour si sám loví mouchy, pavouky a chroustky.

Rapotačka (neregistrovaný) 31.03.2024, 12:17:40 xxx:xxx.f28:17b3
Poradna:

Ahoj,přocházím si pro radu.Krmíte svým kočkám moučné červi cvrčky nebo jiný   hmyz?Co jsem vyzjistil má pro kočku plusový vliv na zažívání a působí protizánětlivě.Máte s tím zkušenost a baští to kočky?


Nechtěla , jíme “to”  společně. Dá si i pes.
Užírají nám z talířů a svědčí nám to všem. 

Když se přeže rem, stane se , že bzučíme jak masařky,

někdy lezeme po zdi jak švábi = všichni.

Užíváme si  to hlavně na  svátky.

Co dlabeš ty, hlavičko?

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 31.03.2024, 20:04:01 xxx.xxx.137.233

Máme (strejda má) psa alergického prakticky na všechno. Kuřecí, vepřové, ryby, zvěřinu, kachnu, husu, všechny přežvýkavce, vejce, mléko a mléčné výrobky… Tak žere hmyz. 
Pro alergika k nezaplacení. Jiné zvíře bych tím nekrmila, ani psa, ani kočku. 

Anonymní (neregistrovaný) 02.04.2024, 14:27:33 xxx.xxx.156.246

tady zakladatel, moc děkuji. Právě že sestřenice chová chameleona a kupuje mu cvrčky, protože ji utekli a zrovna jsem byl na návštěvě s naší kočkou tak jsem zíral jak ty uprchlíky lovila a baštila proto sem se tímto začal zabývat a zjistil že to má samé klady na zažívání.

lesnizinka
lesnizinka (1544 příspěvků) 02.04.2024, 15:06:42 xxx.xxx.90.20

Chtěla jsem napsat, že v přírodě by si občas nějakého hmyzáka chytila. Naše kočky co jsem viděla, konzumují jen pavouky. Jestli si venku chytí i cvrčka, kterých mají v zahradě dost netuším. Červy nejspíš žrát nebude a když té vaší cvrček doma zdrhne a někam zaleze - trefí vás za chvíli šlak😜 Nebo ti kupovaní necvrkají? 

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 02.04.2024, 15:22:10 xxx.xxx.177.249
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 02.04.2024, 15:06:42

Ty jejich chuťové preference jsou zajímavé. 😀 Minulý kocour žral mouchy, vlastně i Fido jako kotě. Když mi do bytu doskočí koník, nebo výjimečně kobylka, tak je samozřejmě lovili…a tuším, že opět Fido je i žral. Teď už ne… Červy se ale domnívám, že by nežrala žádná z mých koček.

Edit: Málem bych zapomněla na můry!!! Tak z těch jsou moje kočky paf. Loví je a žerou…a to tak, že je to asi jediná potrava, u které na sebe i vrčí. Kamarádka mi dřív řekla, že prý ty můry jsou pro kočky něco jako “krekry pro lidi”! 😂

Odberryho
Odberryho (235 příspěvků) 02.04.2024, 16:15:58 xxx:xxx.f1d9:a4fc

Co bych dala za to, aby mi kocouři baštili pavouky. To je komodita, která je moc nebere ani na hraní (moc pomalí a když do nich strčí, pavouk se zabalí a je nuda). U nás končí jako potrava mouchy, můry a motýli. Ale že bych jim cíleně domů vozila hmyz….. cvrčky nežerou. Máme agamu a šikovného syna, kterému ti cvrčci sem tam ve velkém zdrhnou. Kočky si s nimi maximálně pohrají, ale k jídlu je to nijak nebere. Červi nám ještě nezdrhli a švábů se děti bojí (naštěstí), takže tím krmím agamu já. Takže útěky nejsou.

Tom-Lu
Tom-Lu (5 příspěvků) 02.04.2024, 16:28:14 xxx.xxx.123.21
kometa:

Nemám. Ani mě to nikdy nenapadlo. Kocour si sám loví mouchy, pavouky a chroustky.


U nás frčí hlavně sarančata, až mi je jich líto. 😃

Rapotačka (neregistrovaný) 02.04.2024, 16:51:52 xxx:xxx.9faf:86dc

Romázla jsem si na zádech pavouka

a pekelně to pálilo.

biaca
biaca (547 příspěvků) 02.04.2024, 16:53:31 xxx.xxx.47.71

U nás se loví tzv. dvoufázově. Starší kocour vždy objeví mouchu a musí to svým mňoukáním dát všem vědět. Ale zabití vždycky vykoná mladší kocour, který než se starší odhodlá, tak mladší už uloví bez keců a sežere. 

Ale někdy s hmyzem je to problém. Každý rok mám v ložnici spousty včel (někde poblíž na paneláku musí být hnízdo). To pak tu havěť lovím spíše já, aby se klukům něco nestalo. 

Anonymní (neregistrovaný) 02.04.2024, 16:55:18 xxx.xxx.135.106
Rapotačka:

Romázla jsem si na zádech pavouka

a pekelně to pálilo.


Tarantuli

Maja (neregistrovaný) 02.04.2024, 16:58:30 xxx.xxx.135.106
biaca:

U nás se loví tzv. dvoufázově. Starší kocour vždy objeví mouchu a musí to svým mňoukáním dát všem vědět. Ale zabití vždycky vykoná mladší kocour, který než se starší odhodlá, tak mladší už uloví bez keců a sežere. 

Ale někdy s hmyzem je to problém. Každý rok mám v ložnici spousty včel (někde poblíž na paneláku musí být hnízdo). To pak tu havěť lovím spíše já, aby se klukům něco nestalo. 


Úplný lemuři.😃 Chroustky chroustají sezónně.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 02.04.2024, 17:35:37 xxx.xxx.177.249
biaca:

U nás se loví tzv. dvoufázově. Starší kocour vždy objeví mouchu a musí to svým mňoukáním dát všem vědět. Ale zabití vždycky vykoná mladší kocour, který než se starší odhodlá, tak mladší už uloví bez keců a sežere. 

Ale někdy s hmyzem je to problém. Každý rok mám v ložnici spousty včel (někde poblíž na paneláku musí být hnízdo). To pak tu havěť lovím spíše já, aby se klukům něco nestalo. 


Biaco ahoooj!😉

Kukačka jednou evidentně dostal žihadlo! Vím, že cosi mi lítalo po bytě - buď vosa nebo včela. Kuky vehementně lovil…a najednou lovit přestal. Po chvíli měl nateklou hubu!!! To jsem teda tehdy měla nervy, aby neotekl nějak moc a nebezpečně. Ale od té doby má v sobě uctivost vůči bodavému hmyzu. No a zapomněla jsem na takové ty panelákové ploštice - smrdutky. To zas dostala některá z mých koček zásah do oka - asi Elsa, ptž jakmile na ploštici narazí, tak jen ji vidí, ihned se začne dávit. Je to až komické, i když je mi jí líto.

biaca
biaca (547 příspěvků) 02.04.2024, 19:16:24 xxx.xxx.47.71

Právě toho se bojím, že dostanou žihadlo, když tu havěť spolknou. Taky jsem loni oběhla všechny sousedy, aby zkontrolovali jestli tam u nich není hnízdo, ale nic. Také jsem se obrátila na družstvo, jestli by nemohli zkontrolovat vedlejší vchod - ale jako vždy se vykašlali na to. 

Paní z údržby je totiž dlouhodobě nemocná a oni odmítají přijmou záskok, aby paní měla místo až se vyléčí.  

Anonymní (neregistrovaný) 04.04.2024, 14:23:32 xxx.xxx.235.81
biaca:

Právě toho se bojím, že dostanou žihadlo, když tu havěť spolknou. Taky jsem loni oběhla všechny sousedy, aby zkontrolovali jestli tam u nich není hnízdo, ale nic. Také jsem se obrátila na družstvo, jestli by nemohli zkontrolovat vedlejší vchod - ale jako vždy se vykašlali na to. 

Paní z údržby je totiž dlouhodobě nemocná a oni odmítají přijmou záskok, aby paní měla místo až se vyléčí.  


Sice nemám kočku ale náš pes loví čmeláky a sršně obratně, nevím jak ho to odnaučit ale má to jako koníček, chňapne, zakousne, vyplivne. Nikdy ho nic neštíplo nebo nekouslo, zřejmě se to umí naučit.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 04.04.2024, 14:32:39 xxx.xxx.61.244
biaca:

Právě toho se bojím, že dostanou žihadlo, když tu havěť spolknou. Taky jsem loni oběhla všechny sousedy, aby zkontrolovali jestli tam u nich není hnízdo, ale nic. Také jsem se obrátila na družstvo, jestli by nemohli zkontrolovat vedlejší vchod - ale jako vždy se vykašlali na to. 

Paní z údržby je totiž dlouhodobě nemocná a oni odmítají přijmou záskok, aby paní měla místo až se vyléčí.  


Popravdě, když jsem jednou (je to už dost dávno) viděla Fida, jak do sebe láduje tu obří kobylku, udělalo se mi trochu šoufl. No a jednou jedinkrát k nám doskočila/nějak se dostala kudlanka. Kuky najednou mňoukal úplně jinak, prostě novým “tónem”. Tak jsem pádila se podívat, co se děje…a on už ji měl usmýkanou😢, no a ve finále ji sežral. Když sežerou sem tam můru nebo mouchu, tak to dávám… Ale tady ty kobylky/kudlanky moc nee. Navíc jednou jsem myslela, že už je kobylka mrtvá a ona se zmátořila a jak vrtulník mi proletěla kolem hlavy. A začalo nové rodeo pro moje kočky.

anonymní (neregistrovaný) 04.04.2024, 14:43:06 xxx.xxx.87.55
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 04.04.2024, 14:32:39

Já mám kočky spíš venku a uloví hmyzu dost. Vidím je při tom,  hmyz mají evidentně rádi. Víc se mi teda eklují ti  hryzci a potkani, které loví taky.

A můj pes miluje, když  zavolám “pavouk”. Ví, co to slovo znamená a že je to signál k lovu. Pavouka vezme do tlamy, zatřepe hlavou a vyplivne. A to přesto, že se to ekluje jemu, kolikrát dáví ven ty pavoučí nožičky.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 04.04.2024, 14:47:04 xxx.xxx.61.244
Odpověď na příspěvek uživatele anonymní z 04.04.2024, 14:43:06

No a u nás má Elsa 1000% 😀 dávivý reflex jen UVIDÍ tu ploštici, tu smrdutou! Fakt na ní by mohl I.P.Pavlov dělat poxusy s pomíněnými reflexy. Ona dokonce tu ploštici vidí na dálku a ihned se začne dávit!😀


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.