Aktuálně: 4 943 inzerátů174 397 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Zánět močáku u kocourka

Maky (neregistrovaný) 01.04.2024, 22:44:08 xxx:xxx.b4b1:96fe

Hezký den, v pátek jsem byla s kocourkem na veterině.. Kocourek měl bolesti při čůrání a neustále naříkal. Doktorka udělala vycévkování a druhý den jsme jeli na vyndání. 😊 Kocourek dostal ATB a granulky na dietku. 
Granulky mu mícháme, ale vůbec nám nechce jíst.. je spíše pořád někde sám a schovaný. Sem tam se dost napije ale granulek se ani nedotkne🙁 .. dokonce když šel čůrat tak se vyčůral 2x mimo záchůdek. Zažil jste někdo takové chování po vycévkování a nasazení ATB? Budu ráda za každou radu a odpověď. Moc děkuji😊!

biaca
biaca (547 příspěvků) 02.04.2024, 01:06:32 xxx:xxx.3a93:4a8e
Odpověď na příspěvek uživatele Maky z 01.04.2024, 22:44:08

Je možné že mu nejedou granulky. U nas také nežerou veterinární granule např. od Puriny nebo Hillu. Zkuste změnit značku. 

Maky_na
Maky_na (2 příspěvků) 02.04.2024, 08:00:23 xxx:xxx.b4b1:96fe
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 02.04.2024, 01:06:32

Dobrý den, jenže my je mícháme s těmi co dostával, a stejně k nim ani nečuchne. Dneska asi budu muset na veterinu je takovej malátnej od večera a prostě je všude zalezlej ve tmě a sám🙁 vůbec nevím co s nim je. 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.04.2024, 08:12:03 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Maky z 01.04.2024, 22:44:08

granulky na dietku.

Jaké granulky? Byly  diagnostikovány močové kameny? Jakého druhu? Nebylo by to na operaci? Byl RTG nebo sono? Od včerejška nemočí?

Bodlinka (neregistrovaný) 02.04.2024, 08:40:38 xxx:xxx.50ce:565a

Akutně k veterináři. K jinému!!

Jako nerada kritizuju práci kolegů, ale atb jen tak na močové cesty je profesní chyba už více než deset let. A granule? Jakože proč?

Prostě tenhle kolega kočky léčit neumí.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 02.04.2024, 12:19:56 xxx.xxx.177.249
Maky_na:

Dobrý den, jenže my je mícháme s těmi co dostával, a stejně k nim ani nečuchne. Dneska asi budu muset na veterinu je takovej malátnej od večera a prostě je všude zalezlej ve tmě a sám🙁 vůbec nevím co s nim je. 


Prosím, ozvěte se po návratu z veteriny. Mě to jednak zajímá tak trochu profesně, ale zároveň bych chtěla vědět (a moc Vám to přeji), zda se kocourkovi uleví a bude náležitě léčen. A vlastně i vyšetřen!!!

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 02.04.2024, 14:06:58 xxx.xxx.104.252

Močení mimo záchod je u těchto problémů běžné. Bolí ho to, zkouší to jinde. Píšete, že čůral, bylo tedy to vycévkování nutné? Jaké vyšetření se dělalo?  Doporučovala bych jiného veterináře a případně si říct o léky na bolest. A spíše než granule bych dávala mokrou stravu, případně maso. Je dobře, že pije, ale musí i jíst. Jinak na problémy s močovými cestami mám super zkušenosti s WeCysto, hodně chválené je i Feluro, případně tinktura lichořeřišnice (lze sehnat bez alkoholu). 

Ať se kocourkovi brzy uleví. 

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 02.04.2024, 20:08:16 xxx.xxx.87.238

tak mám chvíli pořádně se rozepsat. doufám že kocourek teda už byl na té jiné veterině, ale i pro jiné pacienty:

zánět močových cest u kočky bývá v naprosté většině případů sterilní. není to infekce, ale reakce na stres, něco podobného jako žaludeční vředy u lidí. někdy se dá i vysledovat, co přesně to vyvolalo, případně lidičky od koček co to mají častěji pak už dobře ví, co nesmí dělat. a je to třeba důvod proč kočky, kterých se někdo zbaví kvůli tomuhle v novém prostředí už nikdy třeba neonemocní.

menší polovina zvířat má opravdu močové kameny nebo písek, které mechanicky dráždí. aby v močovém měchýři byla vyloženě bakteriální infekce, to jsou obvykle kočky staré s dalšími nemocemi, třeba s cukrovkou (nebo obecně s cukrem v moči).

co taková kočka potřebuje? 

pořádně vyšetřit, minimálně krev a moč, pokud je podezření na infekci tak kultivace té moči. potřebuje čůrat, pokud nečůrá tak katetr a pokud katetr tak hospit

když je doma zalezlý a nežere, tak je mu fakt blbě, tzn. viz výše, co víme o krvi, moči a čůrání?

dále ty kočky potřebujou něco na uvolnění, zánět močových cest bolí jako prase a máte u toho celou dobu pocit, že musíte čůrat a při čůrání pocit, že vyčůráte vnitřnosti. takže aspoň blbou no-spu (ale blbě se dávkuje kočce) nebo líznout sedalinu. a něco na bolest, ideálně opiát. to i když je normální, je doma. antibiotika to neřešej, pokud tam fakt nejsou prokázaný bakterie. nějaký ty doplňky, jasný, cystophan, cystaid, trochu to uklidňuje a mají glykosaminoglykany na hýčkání tý sliznice, možná trochu placebo ale co už. brusinky taky dobrý. dieta, no dobře, pokud je tam prokázaný struvitový písek, ale v tom případě určitě aspoň v počátku konzerva. a plus to ostatní (uvolnění, proti bolesti).

někdy se stane, že nečistotnost nezmizí i když zánět už není k nalezení. v tom případě je někdy nutné prostě koupit nový záchodek, který se nepodobá tomu předchozímu, který tak moc kousal že už na něj kočka nikdy nevstoupí. 

Anonymní (neregistrovaný) 05.04.2024, 12:05:13 xxx:xxx.5b56:995d
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 02.04.2024, 12:19:56

Dobrý den, a kocourkem jsem letěla hned rano v úterý na veterinu.. Vyšetření ledvin bylo a je v pořádku. Jen co nás trápí je jeho anemie, kterou léčíme už od prosince 🙁

Tím, že se mu podaly ATB a snížila dávka kortikoidů (které bere na tu krvetvorbu nebo se snížil právě rozpad červených krvinek) tak se stav zhoršil. 
Zhoršila mu to narkóza, zánět a ATB.. 🙁 takže jsme navýšili dávku kortikoidů a teď dobíráme ATB. Dneska jdeme znovu na kontrolu. Po úterý byl zase mazlivý a v pořádku, ale od včera večera zase špatný..🙁 takže jsem zvědavá na dnešek. Granulek se ani nedotkne - ani normálních ani těch dietních (ty dneska půjdu vrátit - Hills)

A zeptám se co vše mu mohu dávat aby jedl. Tím že je dost nemocný kvůli těm krvinkách, tak je potřeba aby jedl, ale zároveň má mít dietu kvůli močáku. 
Je to k zbláznění, snad nám pomůže🙏🏻

Jinak jste se ptaly.. jednalo se o- struvitový písek 

Podchytili jsme to hned v začátku, takže to nebylo v takové míře. Dneska jedu koupit nový záchůdek a fontánku. Udělám vše aby mu bylo lepe, je jako naše mimino🙁 

Děkuji všem🍀

Ariska
Ariska (47 příspěvků) 05.04.2024, 13:43:31 xxx:xxx.c500:5498
Anonymní:

Dobrý den, a kocourkem jsem letěla hned rano v úterý na veterinu.. Vyšetření ledvin bylo a je v pořádku. Jen co nás trápí je jeho anemie, kterou léčíme už od prosince 🙁

Tím, že se mu podaly ATB a snížila dávka kortikoidů (které bere na tu krvetvorbu nebo se snížil právě rozpad červených krvinek) tak se stav zhoršil. 
Zhoršila mu to narkóza, zánět a ATB.. 🙁 takže jsme navýšili dávku kortikoidů a teď dobíráme ATB. Dneska jdeme znovu na kontrolu. Po úterý byl zase mazlivý a v pořádku, ale od včera večera zase špatný..🙁 takže jsem zvědavá na dnešek. Granulek se ani nedotkne - ani normálních ani těch dietních (ty dneska půjdu vrátit - Hills)

A zeptám se co vše mu mohu dávat aby jedl. Tím že je dost nemocný kvůli těm krvinkách, tak je potřeba aby jedl, ale zároveň má mít dietu kvůli močáku. 
Je to k zbláznění, snad nám pomůže🙏🏻

Jinak jste se ptaly.. jednalo se o- struvitový písek 

Podchytili jsme to hned v začátku, takže to nebylo v takové míře. Dneska jedu koupit nový záchůdek a fontánku. Udělám vše aby mu bylo lepe, je jako naše mimino🙁 

Děkuji všem🍀


To mi je líto,kolik je kocourkovi? 

Anonymní (neregistrovaný) 06.04.2024, 08:39:10 xxx:xxx.3b6d:38a2
Odpověď na příspěvek uživatele Ariska z 05.04.2024, 13:43:31

Budou mu teď v červnu 4 ☹️ 

Teď bojujeme aby se mu vytvořily červené krvinky, protože bez nich se mu funguje dost špatně. Neměl teď skoro žádné.. 

tak snad je vybojujeme zpět jako v únoru, teď spadly kvůli zánětu a narkóze. 🙁🍀 

Anonymní (neregistrovaný) 06.04.2024, 08:51:17 xxx:xxx.3b6d:38a2
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 05.04.2024, 16:23:14

Jedná se u něj nejspíše o autoimunitní onemocnění. Rozpad červených krvinek - hemobartonelu. 

Když na tom byl kocourek špatně v prosinci, naše veterina byla zavřená. Pelášili jsme jinam a tam nám doktor chtěl kocourka uspat - že má akutní leukémii (podle rychlotestu) že se to tam prý lehce objevilo. Ale já samozřejmě nevěřila vlastník uším.. Protože kocourek normálně fungoval dny předtím, hodně jedl, dělal blbosti, on je hodně totiž akční. 
A on že prostě je to na uspání, že neexistuje léčba na leukémii a že jestli ho nechci uspat tady, tak ať si ho vezmu domu a dopřáváme mu ten nejlepší konec, že nám z něj pak zbyde doma jen nehýbající se placka😡

Takže jsme okamžitě odešli, řekla jsem ať ho kouká dát do bedny a odjeli jsme domu. Ráno měla konečně otevřeno naše veterina a paní naše nám řekla, že to podle ni leukémie nebude, ale spíše anemie, a nasadila s námi léčbu a krásné se krvinky zvedaly. Každý měsíc jsme chodili na odběr krve a její výsledky. Kocourek byl aktivnější snad než dříve, vděčný za to jak se vyléčil.. 

Ale teď znovu kvůli zánětu bojujeme. Proto na jinou veterinu ani nejdu, tato doktorka nám prcka zachránila a jsem ji strašně vděčná. Tamtomu by měli odebrat licenci. 

Obrázek
Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 06.04.2024, 09:35:56 xxx.xxx.63.132
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.04.2024, 08:51:17

A nevíte kolik má teď Leu (= bílých krvinek)??

Jinak kocourek je sympaťák! Jsem vysazená na mouráky.😉

Anonymní (neregistrovaný) 06.04.2024, 09:38:31 xxx:xxx.3b6d:38a2
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 06.04.2024, 09:35:56

Tyjo tak to teď netuším.. probírali jsme tak hodně hodnot 

Ale jestli to náhodou nebylo něco před 4? 
Jestli je to reálné.. vše mu spadlo 🙄

Je to náš bobík❤️

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 06.04.2024, 13:47:27 xxx.xxx.63.132
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.04.2024, 09:38:31

Už jsem Vám chtěla napsat, že je to OK (podle humánní medicíny; předpokládám, že jste myslela/myslel tisícovky). Ale našla jsem super stránku, kterou si asi uložím. Jsou tam referenční meze pro různá zvířata. No a pro kočky referenční rozmezí Leu tam uvádějí: 6.8 - 16.5. 

Dávám odkaz na tu stránku:

http://www.catmania.cz/clanky-a-aktuality/item/3723-jak-se-vyznat-ve-vysledcich-krevnich-vysledku

Bodlinka
Bodlinka (981 příspěvků) 06.04.2024, 17:14:16 xxx.xxx.90.93

já bych teda hodně chtěla vědět, jak na tom ten kocour je stan té leukémie. prostě zopakovat testování. protože i když to třeba nechcete slyšet, tři roky je takový jejich věk na problémy spojené s. 

a hemobartonelóza klinická je něco, co má kombinaci s FeLV hodně rádo, jinak to imunita zvládne. plus to není chronická nemoc, dáte doxycyklin a je to.

Fikovnice
Fikovnice (4302 příspěvků) 06.04.2024, 19:00:25 xxx.xxx.60.235
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 06.04.2024, 17:14:16

A umí dnes vetmedicína FeLV nějak účinně léčit? Mně na FeLV umřel Hippie. Ale dostala jsem jej do remise na asi dva měsíce interferonem, pokud si dobře pamatuji. Bylo to nějak na prázdniny, po létě přišel relaps…a to už jsem jej musela nechat odejít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.