Aktuálně: 4 944 inzerátů174 409 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Maska proti hmyzu

Bela (neregistrovaný) 02.04.2024, 13:50:56 xxx.xxx.175.61

Před pár dny jsem koupila jak se říká masku proti hmyzu. Pomalu mu to zkouším dávat ať si zvyká. Ale koník to odmítá nosit. Za jak dlouho si zvykne? Má někdo zkušenost s použitím. Díky Petra

Kallisto
Kallisto (118 příspěvků) 02.04.2024, 13:56:54 xxx.xxx.217.242

Zkušenost má valná většina koňské populace, dneska je to velmi běžná pomůcka proti mouchám. Záleží jestli jste trefila velikost a taky jaký typ masky to je. Co to znamená “odmítá nosit”?

Někteří koně potřebují masku tzv s obručí nebo dobře vyztuženou u očí, aby jim maska nešmechtala o oči.

Některý kůň si ji sundá při válení aniž by se jí nějak cíleně snažil zbavit.

Některému vadí zakryté uši, potřebuje masku bez uší, nebo bez krytu na nozdry…

Některému to sundává vtipný spolubydlící…

Nám sedí strečové, natahovací, s jemnou síťkou, přes kterou kobyla dobře vidí i večer. 

kometa
kometa (4199 příspěvků) 02.04.2024, 16:33:33 xxx.xxx.224.101
Bela:

Před pár dny jsem koupila jak se říká masku proti hmyzu. Pomalu mu to zkouším dávat ať si zvyká. Ale koník to odmítá nosit. Za jak dlouho si zvykne? Má někdo zkušenost s použitím. Díky Petra


Viz Kallisto.

Nikdy jsme nepotřebovali na masku koně zvykat. Prostě ji dostali a hotovo. Samozřejmě padnoucí. Při válení si ji občas sundali, to jo. Ale nebyl to cílený záměr.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 04.04.2024, 09:29:27 xxx.xxx.27.179

Zvykat netřeba.

Osobně jsem přesně tohle řešila před nějakou dobou.

A získala jsem díky tomu jeden zajímavý podnět. který je velkým slovem do pranice.

Cituji:

Mně hodně pomohlo koukat, jak dobře přes ty masky vidí. Všimla jsem si, že koně sundavají hlavně ty masky, přes které je špatně vidět (a nedivím se jim - tím spíš pokud jsou ustájení 24/7 venku a mají je nonstop i v noci). Používám https://www.equiservis.cz/maska-na-hlavu-bucas-buzz-off.../ nebo tuto: https://www.kamir.cz/elasticka-maska-na-usi-premier.... Ta druhá nemá tak hustou síťovinu a je přes ni taky moc dobře vidět 🙂

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 04.04.2024, 10:17:19 xxx.xxx.51.17

Nikdy som nedávala nič iné, iba Rambo masky, jazdili sme v nich aj v noci, v lese, tma tmúca a kone perfektne šlapali a doviezli nás domov, my sme si nevideli ani ruku pred tvárou.

Majú dobrú obruč a vydržali veky. Inú masku, než s výstužou by som na koňa nedala, už som videla toľko rôznych zápalov kvôli tesnému kontaktu sieťoviny s riasami, že ďakujem, neprosím, ale veľa ľudí to koňom dáva a spoko.

Masku som si vždy samozrejme natiahla na hlavu.

Bela (neregistrovaný) 05.04.2024, 08:44:27 xxx.xxx.175.61

Mám tu masku z Decathlonu. Velikostně je správná, měřila jsem obvod hlavy. Jak píše Jana, taky si myslím že vadí že hůř vidí ale postupně si zvyká a až ji bude mít pořád bude to snad dobré.

Verun
Verun (728 příspěvků) 10.04.2024, 21:30:52 xxx.xxx.220.12
Bela:

Mám tu masku z Decathlonu. Velikostně je správná, měřila jsem obvod hlavy. Jak píše Jana, taky si myslím že vadí že hůř vidí ale postupně si zvyká a až ji bude mít pořád bude to snad dobré.


A jste si jistá, že jí bude koník mít pořád? masky jsem vzdala, hledat to furt po pastvině a když to neseberete ten den, myši nebo liška to rozkouše a počurá…no hnus. Takže už jen třásně na ohlávku a repelent . Maximálně tu masku, co je jako “šprcka” se síťkou, tu snad nesundá, mám jí, ale kobyle jsem jí ještě nedala(pro případ oční nemoci a tak) jinak jsme používali stříbrné bucasky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.