Aktuálně: 4 319 inzerátů190 585 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Výživa holubů vs papoušků

Ondřej (neregistrovaný) 09.04.2024, 19:14:34 xxx:xxx.323c:8af0

Dobrý den, doufám, že se zde najde někdo, kdo má zkušenosti jak s chovem holubů, tak i větších papoušků (žako, kakadu atd.) a dokázal by mi říci, jestli se některé postupy z chovu holubů dají aplikovat i u papoušků. Jedná se mi především o využití bylinek a přírodních léčiv, viz. třeba tento článek. https://prirodniholubnik-jasna.estranky.cz/clanky/recepty-od-chovatelu.html Rád bych začlenil některé složky i do potravy svého papouška žaka, jen si nejsem jistý, jestli třeba právě takový křen, česnek nebo některé druhy bylin nejsou pro papoušky toxické. Děkuji za jakoukoliv radu.

zjarda
zjarda (188 příspěvků) 12.04.2024, 21:12:36 xxx.xxx.139.178

Zdravim, tak ze zkušenosti můžu napsat, že holuby a papoušci jsou dva různé levely. Různé požadavky na chov i odchov, teplotu, prostor, krmení. Ohledně přírodních léčiv a bylinek není až tak velký rozdíl. 

Heřmánek, černý čaj a kopřiva = působí protizánětlivě a dezinfekčně, zrychluje   metabolismus a podporuje detoxikaci, podporuje činnost jater a ledvin a obsahuje velké množství antioxidantů. 

Česnek a křen = přírodní antibiotika a působí protizánětlivě a dezinfekčně. Česnek patří  k velmi silným antibiotikům. Hubí špatné bakterie a naopak zvyšuje množství bakterií prospěšných a ničí kvasinky a plísně.

Čili papričky = jsou bohaté na látky s antioxidačními účinky a obsahují vitamin C, karotenoidy, flavonoidy nebo vitamin K.

Pampeliška list, květ i kořen = má diuretické a trávicí účinky, které podporují zdraví jater a pomáhají s trávením.

Na drobno krájená kopřiva a pampeliška se používá i do vaječných směsí při odchovu mláďat. U těchto bylinek a zeleniny, žádné toxické a škodlivé látky rozhodně NEJSOU!   S pozdravem Zappe 

Houska (neregistrovaný) 13.04.2024, 06:15:20 xxx.xxx.202.155

U pampelišky hledáte silné kořeny starších rostlin nebo spíš mladší vlásky a jak vám to papoušci berou?

Ondřej (neregistrovaný) 14.04.2024, 19:05:22 xxx:xxx.2f55:b81b
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 12.04.2024, 21:12:36

Mockrát děkuji, přesně informace kterou jsem potřeboval. Trošku bojujeme se záněty volete a česnek s křenem, bych rád jako prevenci využíval. 

Anonymní (neregistrovaný) 15.04.2024, 07:49:43 xxx.xxx.144.178
Ondřej:

Mockrát děkuji, přesně informace kterou jsem potřeboval. Trošku bojujeme se záněty volete a česnek s křenem, bych rád jako prevenci využíval. 


U kterých druhů bojujete se záněty volete?

Ondřej (neregistrovaný) 15.04.2024, 23:37:04 xxx:xxx.d866:9b7f
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.04.2024, 07:49:43

Během pěti měsíců měl žako dvakrát zánět volete, jednou kvasinkový a podruhé bakteriální. Teď to možná vypadá, že se mu to opět vrátilo. Samozřejmě jsme to léčili antibiotiky, ale rád bych tomu předcházel, proto i ten zájem o přírodní alternativu ve formě bylin. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.