Aktuálně: 4 833 inzerátů175 374 diskuzních příspěvků17 762 uživatelů

senegalci

mara (neregistrovaný) 04.08.2008, 10:13:24 xxx.xxx.74.98
Ahoj vsem,
Mam takovy dotaz.Mame parek Senagalcu.Jsou oba rucne dokrmeni a i s DNA testy a byli docela klidni.Ale problem je v tom,ze si me samicka docela oblibila. A zacala napadat samecka jakmile se ke mne priblizi.Utoky jsou docela tvrde a samecek je doslova tyranizovan ve voliere i volne v byte.Uz jsme premysleli dat je od Sebe. Dokonce me napadlo, jestli chovatel nemohl poplect testy DNA u papouska a mame doma dva samecky.Ponevadz jak jsem cetl, je samicka ciste zelena pod ocasem a samec je vybarveny.No a u Nas je jeden nadherne vybarveny(samec) a (samicka) ma lehce zlute pirka misto ciste zeleneho. Fakt nevim co stim delat.
Nevite jak ji to odnaucit? Samecek je od toho okamziku velice plachy a desne moc se boji. Zitra pripojim fotky, mozna mam opravdu 2 samce.Budu rad, za jakoukoliv radu
cone
cone (1412 příspěvků) 04.08.2008, 14:12:55 xxx.xxx.85.196
Vaše samička se cítí být více člověkem než senegalcem, proto to chování. A asi ji máte o něco déle než samečka.

Já jsem dal letos na jaře dohromady také pár ručně odchovaných senegalců, tříletých, kteří do této doby byli drženi jednotlivě. Samec se po společném chovu stal trochu odtažitější, bere sice dále z ruky, ale tím to končí. Samice je nadále krotká, při každém krmení ostatních papoušků mi asistuje na rameni nebo ruce a samce odhání z mé blízkosti. Samec se ji zase snaží odhánět od krmení. Jsou spolu již půl roku, jsou umístěni ve 2m dlouhé a 1m široké voliéře. Nevím jestli jako pár budou moci v budoucnu fungovat, samička společný chov snáší hůře než samec, cítí se také více člověkem a raději by byla v lidské společnosti.Takže nevím jestli je nerozdělím a samičku neumístím někde do výhradně lidské společnosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.