Aktuálně: 4 828 inzerátů175 274 diskuzních příspěvků17 761 uživatelů

Našeho pejska nemají ostatní psi rádi, ač je hodný

Marie Mašková (neregistrovaný) 25.04.2024, 16:57:48 xxx:xxx.5edd:8856

Dobrý den, máme dvouletého buldočka. Je to nekonfliktní, neagresivní a spíše neprůbojný pejsek. Evidentně by si rád hrál s jinými pejsky, ale oni ho prostě nějak nemají rádi. Často na něj štěkají, vrčí, ignorují ho. Náš buldoček k nim přitom jen přijde, stojí a čeká/těší se na přátelský kontakt (z našeho úhlu pohledu tak, jak to děljí všichni ostatní psi). Po odmítnutí je evidentně skleslý, agresi ale nevrací. Měli jsme už buldočků několik, a tak máme s čím porovnávat, ale s tímto jsme se ještě nesetkali. Nemáte prosím s něčím obdobným zkušenost? Děkuji.

janaa
janaa (383 příspěvků) 25.04.2024, 17:02:59 xxx:xxx.1ef2:c8a5

Nechrochtá? Často to psi vyhodnocují jako vrčení (k tomu nemá ocas jako další komunikační prostředek) a s takovým nechtějí nic mít. Když k nám někdo dorazí se psem, tak u nás se bojí hlavně mopse,protože pořád chrochtá - buldočka nechrochtá,tak tu nikdo neřeší

Fikovnice
Fikovnice (4343 příspěvků) 25.04.2024, 17:07:03 xxx.xxx.63.78
»
Odpověď na příspěvek uživatele Marie Mašková z 25.04.2024, 16:57:48

Dobrý den. Jak to popisujete, tak je mi Vašeho psíka líto. Neznáte někoho, kdo má přátelského psa??? Že byste se scházeli cíleně…? Někteří zde chovají retrívry/labroše, ti bývají hodní. Ale i mnoho jiných plemen. Možná kdybyste napsala, odkud cca jste, tak třeba by se Vám někdo nabídl na společné venčení a hrátky psů.💝

Sardullah
Sardullah (995 příspěvků) 25.04.2024, 18:01:10 xxx.xxx.189.104
Marie Mašková:

Dobrý den, máme dvouletého buldočka. Je to nekonfliktní, neagresivní a spíše neprůbojný pejsek. Evidentně by si rád hrál s jinými pejsky, ale oni ho prostě nějak nemají rádi. Často na něj štěkají, vrčí, ignorují ho. Náš buldoček k nim přitom jen přijde, stojí a čeká/těší se na přátelský kontakt (z našeho úhlu pohledu tak, jak to děljí všichni ostatní psi). Po odmítnutí je evidentně skleslý, agresi ale nevrací. Měli jsme už buldočků několik, a tak máme s čím porovnávat, ale s tímto jsme se ještě nesetkali. Nemáte prosím s něčím obdobným zkušenost? Děkuji.


 No ono některým psům připadá buldoček prostě asi “divnej”…některým možná tak “divnej”, že si nejsou úplně jistí v kramflecích…jako divný je, že u předchozích buldočků se vám to nestávalo. Tak mě napadá, že buď teda máte smůlu na psy, kterým opravdu připadá obecně buldoček jako “divnej” a nebo na psy, kteří se nechtějí kamarádit popř. kombinace obojího.

Ale jestli jste teda nenarazili ani na jednoho přátelského psa, co nemá problém se s vaším pesanem minimálně přátelsky pozdravit, tak je to teda buď hrozná smůla a nebo mě napadá, jestli třeba váš pes ostatním nějak nevoní/voní a proto tak reagují…

Nevim…moje pyrenejka si třeba myslí o borderkóliích, že mají o kolečko víc a tudíž se s borderkama nebaví, ignoruje.  Moje kavkazanda ta se zrovna nechtěla bavit s těmi buldočky…

Jako vašeho pejska je mi samozřejmě líto, je to smutný, když on by se kamarádil a ostatní nechtějí….hele zkuste si najít klíďo přes inzerát nějakého psího kámoše a domluvit se na nějakých společných prochajdách.

Marie Mašková (neregistrovaný) 25.04.2024, 21:21:07 xxx:xxx.5edd:8856

Dobrý den, odpovídám zatím jen krátce. Moc Vám všem děkuji za podporu a cenné postřehy a rady. Po víkendu napíši více. Zdravím Vás i Vaše čtyřnožce. 

keriton
keriton (479 příspěvků) 26.04.2024, 06:45:23 xxx.xxx.80.20

Problém může být na více stranách. 

Třeba jen potkáváte “blbé” psy. 

Někdy to může být ve výrazu pejska, který si není jistý, možná se malinko naježí, je nervózní, a už to může u druhého psa vyvolat nepřiměřenou reakci. 

Mi
Mi (189 příspěvků) 29.04.2024, 08:25:44 xxx:xxx.afa0:cec4
janaa:

Nechrochtá? Často to psi vyhodnocují jako vrčení (k tomu nemá ocas jako další komunikační prostředek) a s takovým nechtějí nic mít. Když k nám někdo dorazí se psem, tak u nás se bojí hlavně mopse,protože pořád chrochtá - buldočka nechrochtá,tak tu nikdo neřeší


To stejné jsme někdy měli s fenkou mopse.Někteří psi si to pochrochtávání vysvětlovali jinak. Někteří se i zalekli. Nejlepší bylo,když mi ve vlaku řekla jedna paní,ať tomu psu poručím ať je zticha.

Marie Mašková (neregistrovaný) 30.04.2024, 20:19:57 xxx:xxx.2fdf:9638
»
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 25.04.2024, 17:38:20

Dobrý večer, jsme z Prahy 6.

Fikovnice
Fikovnice (4343 příspěvků) 01.05.2024, 20:52:00 xxx.xxx.63.188
»
Odpověď na příspěvek uživatele Marie Mašková z 30.04.2024, 20:19:57

Tak to Vám Impact nepomůže.😕 Je z Moravy…má plno psů, protože se stará o týrané psy a má psí spolek. Snad se na mě nebude zlobit, že o ní píšu bez jejího vědomí.🙏

Ale zrovna dnes jsem narazila na článek v Přerovském deníku, kde je s ní rozhovor…

Arosek
Arosek (264 příspěvků) 01.05.2024, 21:24:31 xxx:xxx.55ea:a8cb
»
Odpověď na příspěvek uživatele Marie Mašková z 30.04.2024, 20:19:57

Pokud jste mobilni a zvladnete popojet pres reku, muzu vam pujcit na hrani nejakeho sveho. Klidne vsechny naraz, nebo postupne, aby nedostal chudak sok 🙂

impact
impact (412 příspěvků) 02.05.2024, 18:04:21 xxx.xxx.21.57
Fikovnice:

Tak to Vám Impact nepomůže.😕 Je z Moravy…má plno psů, protože se stará o týrané psy a má psí spolek. Snad se na mě nebude zlobit, že o ní píšu bez jejího vědomí.🙏

Ale zrovna dnes jsem narazila na článek v Přerovském deníku, kde je s ní rozhovor…


No právě, že by s náma mohla klidně jít. Naši psi jsou socializovaní a je jim jedno, kdo s nima jde. Ale bohužel teda, z opačné strany republiky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.