Aktuálně: 4 772 inzerátů176 286 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

rostliny - zeleň do voliery

ka-ka
ka-ka (19 příspěvků) 27.04.2024, 18:07:38 xxx.xxx.248.165

Zdravím Vás,

viděl jsem pár pěkných volier, kde bylo zeleno a papouchové vypadali spokojeně.

Můžete prosím někdo poradit co dát do voliery  - smíšená austrálie tj.  nádherní, latamové, korely v jedné volieře, ve druhé králováci, ve třetí horáci + andulky ? 

V samostné volieře mám ještě kakadu růžové, se stejnou otázkou.

tj. co by obstálo a přitom nebylo jedovaté nebo jim neškodilo? 

děkuji za rady a inspiraci.

kaka

Alex66
Alex66 (60 příspěvků) 28.04.2024, 00:00:38 xxx:xxx.6db2:bfa

Zajímalo by mě co v těch voliérách bylo za rostliny co jste viděl. Podle mě žádná rostlina neobstojí když ji budou papoušci okusovat, kdyby tomu  bylo jinak tak máme všichni zelené voliéry. To spíš záleží na druhu který ve voliéře máte. Z mojí zkušenosti minimálně okusují rostliny alexandři rudohlaví, roste mi u nich černý bez a zatím se ho ani nedotkli. Taky u kognů jižních mám černý bez a musím ho sám redukovat aby neprorůstal přes pletivo.

Obrázek
Jari14
Jari14 (1 příspěvků) 29.04.2024, 12:40:02 xxx.xxx.88.172
»
Odpověď na příspěvek uživatele Alex66 z 28.04.2024, 00:00:38

Mám ve voliéře u inků také černý bez. Nevšímají si ho, takže ho každoročně po sezóně ořežu sám. Jinak vyroste do tří metrů a prolézá pletivem nad voliéru. Nevšímají si ani buku, který je cca 2 m vysoký. Okusují jen větve, co dostanou nahoru na bidlo. Skrz boční stěnu ale prorůstá josta a tu zastřihují až k zemi.….. U tritonů také roste bez. Nezajímá je celý rok, ale pak vždy během týdne zničí keř až k nejsilnějším větvím těsně nad zemí. Pak zase nic a keř doroste. U růžáků, i když dostávají mraky větví, mi nevydrží nic ani týden. Tam nepřežije ani tráva.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.