Aktuálně: 4 668 inzerátů177 716 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Nepravidelná vejce

Ritchi (neregistrovaný) 29.04.2024, 15:12:12 xxx.xxx.90.33

prosim o radu...Moje samice alexandra maleho uz mi 2 roky snasi deformovana vajicka, jednak jsou ruznych velikosti a pak i tvar neni symetricky. Nevim cim to muze byt a jestli se proti tomu da neco delat. Dekuji.

zjarda
zjarda (133 příspěvků) 29.04.2024, 21:11:42 xxx.xxx.139.178

Zdravím, může to být samicí a její vadnou dělohou nebo nedostatek vápníku, vitamínů, minerálů,  celkově slabá výživa, neklid samice, nízká teplota… Teď musíte popřemýšlet vy. Já bych nasadil Supervit D do vody - dle návodu a do zrní nebo vaječnice, ovoce Roboran pro exoty. Oba přípravky jsou hodně dobré právě na tyto problémy, ale také na oplozenost a líhnutí atď. Jsou vyzkoušené a já je podávám hodně moc let celoročně! Samozřejmostí je kvalitní krmení, ovoce a zelenina, vápník, minerály, bílkoviny, zelené krmení, okusy, květy jabloní, třešní, trnek, afrikány… S pozdravem Zappe 

PS: odkaz na různé příčiny -

https://www.slepicevnouzi.cz/problemy-vejce

Anonymní (neregistrovaný) 30.04.2024, 07:56:48 xxx.xxx.124.50

Souhlas s předchozí odpovědí. Pokud jsou ptaci dostatecne krmeni ( v tomto pripade dostatek min.latek a zejmena vitaminu D3), tak se bude zrejme jednat o poruchu vajecniku. To muze prokazat pouze vysetreni u veterinare. S pozdravem Martin


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.