Aktuálně: 4 636 inzerátů177 761 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Zkratka MaB

Anonymní (neregistrovaný) 02.05.2024, 08:02:24 xxx.xxx.241.144

Na podzimní výstavě jsem viděl králíka který měl na popisce napsáno MaB modrý, byl celý modrý kromě břicha, které bylo bílé. Bylo to velmi hezké stvořeníčko. Můžete mi o něm řící něco víc ? Jak náročný by byl jeho chov ? Na internetu hledám podle zkratky ale vybíhají mi jen samé lékařské termíny.

acher
acher (675 příspěvků) 02.05.2024, 22:10:35 xxx.xxx.222.196

MaB je malý beran,ale pokud tam bylo napsáno modrý,nemohl mít bílé břicho.Pokud měl bílé,světlé břicho tak to nebyl modrý,ale mohl to být třeba  divoce modrý,bílopesíkatý modrý atd.,ti ale mají divoké znaky ne jen na břiše.Na chov je náročný jako jiný králík záleží jestli se chcete věnovat chovu čistoktevných jedinců nebo chcete je mazlíka. U některých barevných rázů bývá  problém se sháněním nepříbuzných jedinců

Anonymní (neregistrovaný) 03.05.2024, 08:20:53 xxx.xxx.241.144

Oboum děkuji. Tak je možné, že tam mohl být ještě dodatek jako divoce modrý nebo bílopesíkatý modrý to už si přesně nepamatuji. Chtěli bysme jen jednoho na domácího mazlíka. Podle fotek to skutečně bude malý beran.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.