Aktuálně: 4 816 inzerátů175 597 diskuzních příspěvků17 767 uživatelů

Výběr Papouška-Alexandr Malý

titinta
titinta (1 příspěvků) 08.08.2008, 18:02:21 xxx.xxx.200.99
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na radu při výběru papouška. Chtěla bych papouška ochočit a ráda bych aby uměl mluvit. Přemýšlela jsem o alexandrovi malém, tak se chci zeptat jestli je vhodný. Už mám doma 13-letou andulku samečka, tak jestli by se snesli.Jak je to s hlučností tohoto papouška?Bydlím totiž v bytě.A je lepší sameček nebo samička?Děkuju za všechny rady.
Lucik (neregistrovaný) 09.08.2008, 08:38:59 xxx.xxx.79.90
Zdravím Vás,
chci se zeptat na Alexandra Velkého,jestli jej lze dobře chovat i ve vnitřních prostorách a jakou optimální velikost klece doporučujete s tím že mohu papouškovi dopřát jednou denně prolet po velké a vysoké místnosti.Máte někdo zkušenost s jeho povahou?Samozdřejmě zase s ohledem na to že každý jedinec může mít jiné povahové rysy?Je komunikativní?Zničil Vám něco?Nebo další osobní zkušenosti jen tak pro představu o tomo druhu,abych si vše dobře promyslela.Každopádně bych si pořídila mláďě a ráda bych také věděla jak zezačátku postupovat,co je nejlepší abych neudělal nějakou první chybu,která by už nešla napravit?Děkuji předem za jakoukoliv odpověď.
dr.pavel
dr.pavel (34 příspěvků) 09.08.2008, 20:34:55 xxx.xxx.219.223
Rád bych přispěl svou zkušeností.Je to týden co mi uletěl Alexandr velký bohužel už jsem ho nenašel.Je to krásný papoušek,ale do bytu moc vhodný není.Když dospěje je velice hlučný a velký ničitel.Z nudy zničí vše co svým mohutným zobákem zmůže.Dá se ochočit.Náš chodil na ruku a už uměl i několik slov.Jeho křik je velice pronikavý.Alexendr malý je velice podobný velkému.Je hlučný a ničitel také.Jestli se pro něj rozhodnete,doporučuji ručně dokrmeného.Takový papoušek už je kamarád s lidskou rukou avše bude snazší.Jestli toto budou číst příznivci z Ústí nad Labem - Střekov na Kamenném vrchu a uvidí našeho Alexe prosím dejte zprávu na tel.725682653.Přeji mnoho chvatelských úspěchů.
Obrázek
Lucik (neregistrovaný) 15.08.2008, 08:35:34 xxx.xxx.79.90
Děkuji za odpověď.Určitě se tedy budu ptát jestli je mládě vykrmené ručně,ale myslím si že u chovatelů tomu tak snad bude.Mám papouška do provozovny a tak si myslím že občasná hlučnost nebude tolik vadit jako by byl v bytě.To ničení všech věcí,dá se tomu nějak zabránit?Například pokud se do něčeho pustí odlákat jej např.oříškem?Včera jsme byly v prodejně kde měli Alexandra růžového ten se nám líbil také a vypadal velice klidně narozníl od Žaka.Původně jsem uvařovala o Žakovi,ale vzhledem mě připadá takový nebezpečný,to ti Alexandři jsou elegantnější a lépe zbarvení.To je samozdřejmě pouze ta estetická stránka.Je mi moc líto že Vám papoušek uletěl?Jak k tomu došlo?Máte jej i venku?Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2008, 09:12:35 xxx.xxx.35.177
U chovatelů není běžné dokrmování ptáků, nechávají je pod rodiči a pak prodávají do chovu. Zkuste inzerci tady nebo na ifauně a hledejte inzeráty typu prodám ručně dokrmené, 99% inzerátů jsou mláďatta pod rodiči vhodné do chovu ne jako mazlíky
anonymní (neregistrovaný) 11.09.2008, 12:02:54 xxx.xxx.79.90
Zdravím,tak už jsem byla u dvou chovatelů a dvěma jsem volala.Momentálně je bohužel po sezóně a Alexandři velcí už nejsou jako ručně dokrmená mláďata k mání.Počkám tedy do února.Dokonce mi ten druhý chovatel hned nabídl,že kdybych mu po N.roce zavolala a domluvila se s ním že si od něj Alexandra vemu,dokrmí mi ptáčka přímo pro mě.Byl velmi ochotný a Pepík samec byl ochočený a bral si z ruky oříšky i když už žil se samičkou ve venkovní voliéře.Volala jsem ještě dalšímu,ale ten mi nabídl dokrmené a ochočené mládě Žaka do deseti dnů k mání.Tato nabídka mě také zaujala,ale bála bych se toho co se o Žacích říká,že jsou jen k jednomu pánu a pokud ten odjede např.na dovolenoumohou si vythávat peří a nechtějí kontakt s nikým jiným.Pokud takto uvažuji o papouškoj bude lepší počkat.Jediné čeho se bojím je že pár toho pána je prý mladý a nezkušený a tak by jim to příští rok nemuselo vyjít,nebo se vajííčka odebírají už z hnízda,aby to bylo jisté,že z toho opravdu bude mládě?Já v tomhle nemám jasno?Musí být vajíčka oplozená?
Děkuji předem za odpověď.
anonymní (neregistrovaný) 11.09.2008, 23:08:59 xxx.xxx.12.10
Oplozená???Aby bylo mládě??Noto asi být musí.Dotaz zní jako vtip....Přírodověda nevím kolikátá třída...

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.