Aktuálně: 4 582 inzerátů178 166 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Přehřívání u psa

Kunhuta (neregistrovaný) 07.05.2024, 11:30:53 xxx.xxx.61.216

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Náš pes, kříženec NO, má v poslední době potíže.. Neustále zrychleně dýchá, přes den to není takové, jen při fyzické námaze, ale celou noc leží a funí, na veterině si ho doktor poslechl a prý má plíce i srdce v pořádku, jen se nejspíš přehřívá. Pes má pelíšek přímo pod otevřeným oknem, v noci je kolem 10 stupňů a rozhodně není vedro, zkoušela jsem mu dávat mokrý ručník, nechala jsem mu otevřeno na chodbu, kdyby chtěl ležet na dlaždičkách, beru ho v noci ven, k vodě má přístup neustále. Nic nepomáhá, pořád funí. Nevím jak mu více pomoci a krom toho jsem už přes týden nespala, když jdu do jiné místnosti, jde pes za mnou, když ho zavřu, štěká dokud ho nepustím. (Vždy to byl trochu závislák, brala jsem si ho z útulku, kde byl několik let, ale v poslední době je to čím dál tím horší). Je mu už 11, myslela jsem, jestli už se třeba neblíží konec, ale podle doktora je zdravý a furt je takový veselý, hraje si, má radost, nadšeně jí, chce chodit na procházky, sice už toho moc neujde ale pořád se těší. Nemáte někdo nějaké zkušenosti či rady? Nerada bych, aby nějak trpěl a nevím, jak dlouho to takhle vydržím. 

janaa
janaa (401 příspěvků) 07.05.2024, 12:27:37 xxx:xxx.58:b66b

Tohle může být cokoli, srdce,plíce, štítná žláza,ale také bolest čehokoli,kterou prodýchává. Takže v první řadě u kvalitního veterináře kompletní vyšetření, krev, rtg,sono. Pokud bude vše v pořádku, pak to může být i psychické,ať již stres alá někde něco hárá, nebo například začínající demence (většina starých dementních psů bude v noci chodit,kňučet,štěkat atd). Druhá varianta má samozřejmě daleko horší řešení. Proto bych nejprve vyloučila fyzické příčiny. Můžete nasadit karsivan, můžete nasadit cbd kapky, uvidíte,jestli se stav trochu zlepší

hmn
hmn (1053 příspěvků) 07.05.2024, 12:33:49 xxx.xxx.57.108

kunhuta, tohle je příznak, který může znamenat hodně věcí a ne hezkých, a proto stojí za to to pořádně vyšetřit. Zejména v tomto věku!…se to zdravíčko rádo láme


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.