Aktuálně: 4 957 inzerátů174 122 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

zimování a plynový kotel

Peťula
Peťula (665 příspěvků) 21.08.2008, 07:33:08 xxx.xxx.6.82
Potřebuji radu, ale prosím někoho, kdo to má vyzkoušené, nechci pranýř typu " to musí být jedovaté, udělejte to radši jinak, myslím". Mám 2 možnosti zimování, malé volierky v jedné místnosti anebo větší venkovní voliery přenesené do jiné místnosti, kde je bohužel plynový kotel :-(. Druhou možnost bych radši. Místnost je dobře větratelná. Díky za odpovědi. (alexandr malý, penant, kouřový, andulky, křepelky, růžohrdlý)
cone
cone (1412 příspěvků) 21.08.2008, 12:52:45 xxx.xxx.85.196
Dobrý den, podobně jsem to v jedné místnosti o velikosti 6x4m s plynovým kotlem musel vyřešit i já. Mám tam ještě okno 120x90cm, které je dle počasí lehce nedovřeno až otevřeno. Ve vstupních dveřích mám ve spodní části větrací otvor s ochrannou mřížkou o velikosti 60x30cm. Funguje to tak již pět let a problém u papoušků za popsaných podmínek nenastal. Jediná věc, která trpí je kotel, a to prachem, který papoušci produkují a víří. Řeším to revizí a důkladným vyčištěním topeniště, které se zanáší a tím dochází ke zmenšení výkonu plyn.kotle, eventuelně ke zvýšené spotřebě plynu při dodržování nastaveného režimu elektronikou kotle.Samozřejmě ještě bude rozhodující typ kotle, velikost místnost ve které je kotel umístěn a samozřejmě odpovídající stav a tah komínu.
Výhodou je poměrně stálá teplota v místnosti-u mne kolem 20°C a možnost udržování rozumné vlkosti-u mne kolem 65%. Takže jediná nevýhoda pro vás budou náklady spojené s revizí kotle a čištěním topeniště/předpokládám, že sama to dělat nebudete/. Zdravím Cone
sunflowersman (neregistrovaný) 22.08.2008, 13:43:03 xxx.xxx.175.196
Dobrý den, já mám ptactvo v zimě prozatím ve vedlejší místnosti kotelny. Jediné co potřebujete je udělat odvětrávací otvor, s důkladně zabezpečenou mřížkou.Pokud by měl být kotel nebezpečný a hromadit nějaké jedovaté zplodiny tak by nebyl ani povolený. Množství unikajících látek je naprosto zanedbatelné, a pokud máte dostatečný větrací otvor, tak se nemusíte dbát, přeci jenom vzduch se rychle mísí. Jediné co utrpí je opravdu Váš kotel jak popisuje Cone. To můžu potvrdit, Sice není ptactvo přímo u kotle ale i z vedlejší místností pořád putuje prach, a to můžete větrat jak chcete.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.