Aktuálně: 4 804 inzerátů176 220 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Pap.hnědoocasý,pap.mayerův

Zelinková Monika (neregistrovaný) 03.04.2007, 22:23:25 xxx.xxx.148.190
Prosím,zda by mi mohl někdo napsat blížší informace k těmto papouškům,nebot jsem nikde nenašla jejich popis(zda jsou vhodné k chovu v bytě jako domácí mazli,zda se naučí mluvit,přibližná cena,jejich klady a zápory).Děkuji,viděla jsem je na fotografiích a velice se mi líbili.ale nenašla jsem k nim podrobnější informace
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 04.04.2007, 12:31:47 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Podle mého váš úmysl byl dobrý. Vybírala jste papouška podle vzhledu a tak to má být, ale bohužel jste si vybrala hodně netypické druhy. Například mě osobně papoušek Hnědoocasý nic neříká. Zato papoušek Mayerův, neboli papoušek žlutotemenný ano. Tento papoušek se dříve hojně choval, ale nakonec chovatelé začali chovat papouška senegalského. Oba patří do stejné skupiny a to do rodu poicephalus, neboli papoušci dlouhokřídlý. Mohl bych vám o tomto druhu něco napsat, ale neudělám to protože sehnat tohoto papouška do chovu není tak jednoduché a už vůbec nemluvím o ručně dokrmeném papouškovi (ochočeném) Jejich cena je docela vysoká, když si představíte, že byl zakázán dovoz ptáků a například ceny u papoušků senegalských šly rapidně nahoru ze 2500 až na 5 tisíc, tak si nedokáži tipovat kolik by chovatel chtěl za tohoto papouška, ale věřím, že pokud by byl ručně dokrmený (ochočený), tak by cena byla něco kolem 10 tisíc možná něco méně to ale už záleží na samotném chovateli.

Zde si o něm něco přečtěte, ale upozorňuji na to, že tyto informace jsou, už trochu zastaralé.

http://sweb.cz/papousci/zlutotemenny.htm

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.