Aktuálně: 4 788 inzerátů176 439 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

papoušci a slunečnice

pepino (neregistrovaný) 01.09.2008, 19:06:41 xxx.xxx.6.158
Dobrý den,moji papoušci zpěvavý odmítají jíst proso a jiné semena a pouze jedí jen slunečnici.Slunečnici jim dávám jen bílou,nebo žíhanou.Jedí i ovoce a zeleninu,které je teď dost,ale co přes zimu??Děkuji za rady.
sejček
sejček (1256 příspěvků) 01.09.2008, 19:17:30 xxx.xxx.208.66
ta bílá a žíhaná je dobrá každopádně lepší než černá a zkus jím dát takovou dávku aby se nenažraly jenom slunečnice ale musely pozřít i ostatní zrniny
anonymní (neregistrovaný) 01.09.2008, 20:55:37 xxx.xxx.35.177
Navlas stejný problém jsem měla ze zpěvákama taky a pak jsem mluvila s jedním chovatelem který mě pohrozil že pokud toto budu praktikovat dál tak mi vydrží jen pár měsíců, že je vlastně pomalu zabíjím. Řekl mi prostě jim tu slunečnici nedávej a hotovo. Dej jim jen dávku na jeden den s podílem slunečnice max. 5 % - je to doslova pár zrníček a uvidíš jako já že sežerou všechno co předtím nechtěli, hlad je totiž donutí. A takto to dělat opravdu každej den, nedosypávat, každej pták první sní slunečnici a pak to ostatní. Tenkrát jsem se pěkně vyděsila když mi řekl co všechno může mít pták za problémy při téhle skladbě zrní a pak uhyne.
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2008, 15:06:46 xxx.xxx.10.42
Není to sice úplně k tématu, ale mám také menší problém se slunečnicí.

Koupil jsm si teď balík směsi Deli Nature 69 (pro austrálii) a po bližším prozkoumání se mi zdá, že je v ní velký poměr olejnatých semen. Sice tam není černá slunečnice, ale na můj vkus je to i tak moc. Pro ty kteří podávají tuto směs, promícháváte to třeba s prosem nebo jinými beztučnými zrninami? Neobávám se zbytečně?
Marty
Marty (521 příspěvků) 02.09.2008, 18:29:05 xxx.xxx.249.60
Asi se jsem to přehlédl. Slunečnice byly na povrchu a tak mi připadalo, že je směs příliš tušná. Není to takové hrozné. Budu tedy věřit zkušenostem belgičanů. : )

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.