Aktuálně: 4 784 inzerátů176 384 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

POMOC Chování žaka první dny

JK (neregistrovaný) 03.09.2008, 09:53:14 xxx.xxx.58.8
Dobrý den, chtěla bych se zeptat co je normální chování pro žaka v prvních dnech v novém domově. Mému žakovi je asi 90 dní a mám ho druhý den. Nebyl zvyklý na mříže od klece a ted po nich neustále leze až ke stropu. Není moc obratný tak mám strach aby si neublížil. Snaží se také louskat semínka,ale z misky nic neubylo. Tak jsem mu dala zeleninu a ovoce a prijde mi,že to spíš jen rozkousává. Žrát sám by ale už měl prý umět. Je ručně dokrmovaný. Zatím nevydává žádné zvuky.
Je to všechno normální?

Díky za odpovědi JK
honza (neregistrovaný) 03.09.2008, 11:29:48 xxx.xxx.123.134
dobry den mam take ručně dokrmeneho žaka ted mu jsou už dva roky.od chovatele jsme dostali spoustu užitečnych rad na co je papoušek zvykli a ještě jsme ho doma museli krmilit večer střikačkou take se mě zdalo že nechce žrat jen ze střikačky ale to se časem upravilo. naš Kubik řval jen když ho něco vyděsilo a ted jen mluvi,mluvi a zase jen mluvi. dejte mu na otrkani ještě par dni pokud nebude chtit žrat tak bych kontaktovala chovatele.hodně štěsti s papouškem.LIBA
Dana (neregistrovaný) 03.09.2008, 11:31:40 xxx.xxx.79.232
Požádejte o radu p. Bártla odpoví vám v poradně a je tam i jeho č. tel mám též žaka a když se mi něco nezdá tak ho kontaktuji.www.milanbartl.cz
cone (neregistrovaný) 03.09.2008, 13:02:10 xxx.xxx.85.196
V každém případě sledujte, zda něco konzumuje a zda to opravdu pozře. Je možné, a v 90ti dnech života i pravděpodobné, že ještě má být alespoň na večer dokrmován, zjistěte si u prodávájícího, zda se jedná již o stoprocentně odstaveného papouška. cone
JK (neregistrovaný) 03.09.2008, 13:26:38 xxx.xxx.58.8
a za jak dlouho se tak asi dokrmovaný papoušek ochočí?
cone (neregistrovaný) 03.09.2008, 17:40:19 xxx.xxx.85.196
Ručně dokrmovaný papoušek již ochočený/ nebojácný a jdoucí na ruku/ je, respektive má být v době odběru. Cone
JK (neregistrovaný) 03.09.2008, 19:01:55 xxx.xxx.58.8
Hmm, tak to se asi nekde stala chyba. Ten nas by mel byt rucne dokrmeny, ale nevezme si ani pamlsek pres mrize...
JK (neregistrovaný) 03.09.2008, 19:04:59 xxx.xxx.58.8
A take by mel byt plne odstaveny...
anonymní (neregistrovaný) 03.09.2008, 21:00:05 xxx.xxx.16.33
na to, ze 90ti denni zako je plne odstaveny bych nesazela. sledovat, jestli se dost nazere a v pripade potreby na noc nafutrovat kasickou.
cone
cone (1412 příspěvků) 03.09.2008, 21:04:38 xxx.xxx.85.196
Budete to mít s ochočováním trošku delší, řádově měsíce, ale jelikož se jistě jedná o odchov, a žakové jsou velmi inteligentní, tak nemáte nic ztraceno.
Pokud předávám ručně dokrmeného papouška, dokrmuji senegalce a konžské, tak vám jej donesu do pokoje na ruce, volně jej mohu položit na záda nebo vložit pod košili, a během několika minut vám jej předám na ruku nebo na rameno a během několika dalších minut se od vás nechá šimrat a jeho vkládání a vytahování z klece si poprvé zkusíte u mě. Myslím, že většina čtenářů se mnou bude souhlasit, že takle by měl být připravený papoušek na roli PETmazlíčka.
Obrázek
JK (neregistrovaný) 04.09.2008, 06:53:39 xxx.xxx.58.8
Tak to je mi z toho smutno. Toho naseho asi nedokrmim, neumim si predstavit jak bych ho v te velke kleci mohla chytit. Investovala jsem do rucne dokrmeneho, abych s ochocovanim nemela takove problemy. Nemam moc zkusenosti...
mirjana
mirjana (70 příspěvků) 04.09.2008, 09:33:11 xxx.xxx.93.119
ručně dokrmený papoušek by měl jít hned na ruku, moje žakyna byla dokrmená až od pozdějšího věku a zpočátku se bála, časem si zvykla - během 14 dní (nešla na ruku hned, ale nikdy se nekrčila bojácně v koutku klece)... ostatní dokrmení papoušci byli nebojácní
zkuste zjistit u chovatele, zda je žako opravdu ručně dokrmený a odstavený
Zvuky vydávat zpočátku nemusí, má tak trochu stres z nového prostředí a to se projevuje hlavně mlčením...važte si této doby, takto tichého papouška už v budoucnu nikdy mít nebudete
JK (neregistrovaný) 04.09.2008, 17:38:14 xxx.xxx.58.8
Děkuju vám všem za dobré rady. Byla jsem z té situace celá nervozní, tak jsem zavolala chovateli který mi ho prodal. A musím říct, že se zachoval parádně. Všechno mi vysvětlil a teď budu večer dokrmovat. Problemy byly asi stresem z nového prostředí a asi měl taky hlad. Po nakrmení se dost uklidnil a ted je mnohem přítulnější.Bojí se rozhodně o dost míň.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.