Aktuálně: 4 884 inzerátů174 988 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Alex malý

Radka (neregistrovaný) 04.09.2008, 21:30:56 xxx.xxx.22.70
Dobrý den,možná už to tu někdy bylo řečeno,ale zajímalo by mě,jak odnaučit Alexe malýho štipat,máme půlročního,vzali jsme si ho jako dvouměsíční mladě,odchovaného pod rodiči,nyní se ho snažíme ochočit,už jde na ruku,ale musim mit nějaký hadr na ruce,protože po chvíli začne štípat,když ho okřikneme,tak na chvíli přestane,ale někde jsem četla,že se na papoušky nemá křičet,že se jim to líbí a místo aby přestali,tak budou pokračovat...jenže jak ho to odnaučit?předem děkuji za odpověď
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 06.09.2008, 11:07:00 xxx.xxx.78.76
Dobrý den. Mám taky Alexe Malého a mám stejný problém jako vi. Mám ho půl roku perfektně ochočeného, nebojácného, ale taky klove. Tento druh papouška je nejlepší mít ručně dokrmeného. Taky jsem si ho pořídil odchovaného pod rodiči. Ale třeba časem přestane. Skuste koupit kapky proti škubání peří. Je to jako anti depresivum. Pro klidnou povahu, proti agresivitě.
Luke112
Luke112 (822 příspěvků) 06.09.2008, 12:51:52 xxx.xxx.182.2
Zdravím.Když Vás štípne tak ho zavřete do klece třeba na deset minut a nevšímej te si ho.Pokud na něj budete křičet tak uvidí, že když štípne má Vaši plnou pozornost a je to dobrý způsob jak na sebe upozornit.Zavírejte ho do klece.Časem si alexandr uvědomí, že dělá něco špatného a přestane.
Marty (neregistrovaný) 06.09.2008, 20:45:58 xxx.xxx.249.60
Ono to není jenom tak dát papoušky do klece. Nevim jak ten váš, ale moje rosela vždycky uletěla a byl to boj ji dostat jen do klece. Takže když ho po pěti minutách zavřete, papoušek už neví co provedl.
Jednou jsem to zkusil at si v klidu kouše, třeba přestane. To ale nebyl dobrý nápad, rosela ještě urputněji štípala, takže jsem to vždycky jako první vzdal já. O prstu ani nemluvím. Nevím jak by to fungovalo u vás, ale třeba by to zabralo. Zkusit se má všechno.
anonymní (neregistrovaný) 27.09.2008, 22:09:13 xxx.xxx.199.54
S tim zavíráním do klece taky moc nesouhlasim... Já mám 5ti letého, do loňska mě štípal, pak mi jednou proštíp ret skrz na skrz, málem sem ho zabila, jak to bolelo, normálně sem ho zmlátila, pár dnů se s nim nebavila a od tý doby neštípe :-)). Zkuste mu prostě jednu (klidně i víc) natáhnout po zobáku a uvidíte... Jáho mám jak psa, celej den lítá po baráku, má přístup úplně všude, do klece si zalítává jen na spánek :-)). Tak přeji hodně štěstíčka. Klára
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 28.09.2008, 22:17:12 xxx.xxx.156.4
taky mám ručně dokrmenýho mazlíka. Štípal tak jsem ho odnaučil že kdykoli štípl cvrnknul jsem mu do zobáku. Přestal.
Péťa (neregistrovaný) 04.10.2008, 19:50:32 xxx.xxx.35.203
Já mám úplně ten stejný problém, mám ročního nedokrmeného alexe, je ochočený,na ruku jde, ale bojím se vzít si ho na ni, protože mně po chvilce začne štípat a ne jen do ruky, nemůžu si ho ani pustit k obličeji, protože mně chce štípat do nosu a do rtů, takže ho musím vždycky odehnat.taky nevím jak ho to odnaučit.cvrnknout ho do zobáku se mi vždycky nepovede, protože když mně zničeho nic štípne a já se jen trochu leknu, uletí. jinak je nebojácný a není nijak jinak agresivní, jen to zobání.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.