Aktuálně: 4 783 inzerátů176 397 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

výletové okno

papy
papy (447 příspěvků) 14.09.2008, 19:49:08 xxx.xxx.64.132
dobrý den prosím vás chtěl bych se zeptat jak velké byste udělali výletové okno pro penanty?a jak vysoko od země?já bych udělal 150 cm od země,aby mohli dobře prolétávat a velikost 50x25cm.co myslíte?výška voliery 2metry.kdo má zkušenosti prosím poradte,protože já zatím sem nikdy zálety nedělal.předem díky
Marty
Marty (521 příspěvků) 14.09.2008, 20:37:32 xxx.xxx.249.60
Výletové okna mám asi 45x40cm. Jsou ve výšce asi 140 cm. Co jsem pozoroval, tak by jim stačily i menší okna. Pokud se jim chce nebo musí, tak proletí i menším. Když jsem stál ve výletovém okně, tak mi jeden proletěl tam a spátky kolem hlavy. Vůbec mu to nedělalo problém. To samé i barnard. Pokud není okno moc hluboké (jako tunel) udělal bych i menší, třeba 30x25. Nedávno jsem také četl, ale také se to zde probíralo, že je lepší okna umístit níž a přizpůsobit tomu bidla. Jelikož teplo stoupá nahoru unikne snáze vysoko umístěným oknem. Také je výhoda v tom, že ptáci sedí na výše položených bidlech a netáhne na ně z okna pod nima.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.