Aktuálně: 4 787 inzerátů176 465 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Psi Epilepsie

Brownie
Brownie (3 příspěvků) 23.09.2008, 05:24:29 xxx.xxx.179.146
Dobry den, chci se zeptat, jestli nahodou nekdo nema zkusenosti se psi epilepsii. Asi pred tydnem mi znama darovala fenecku pry cistokrevny spic. Ale me to prijde spis jako krizenec Papillona a Spice. Fence jsou 4 roky a byla jsem upozornena na to, ze obcas si fena prelezi nozicku, tak je potreba ji nozicku promasirovat, kdykoliv se to stane. Dnes se mi to stalo poprve a uplne mi behal mraz po zadech a nevedela jsem, co mam delat...Pejsek uplne zkoprnel, ztuhlo mu cele telo, zacal pajdat, knucel a strasne zacal slintat..Toto vsechno trvalo asi 15minut...Pak byla zase normalni Kdyz sem se pak ptala byvale majitelky, jestli se ji to stavalo take a ona, ze kazdych par tydnu se to opakuje. Tak bych potrebovala poradit, jestli nekdo s timto nema zkusenosti a jestli by mi mohl nekdo rici, zda se jedna o psi epilepsii nebo neco jineho...Ziji v zahranici a jeste k tomu na malem meste, kde bohuzel neni veterinar, takze bych uvitala spise radu na nejake vitaminy, ci stravu. Dekuji moc za rady. Kristyna
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2008, 18:46:33 xxx.xxx.27.1
Vitaminy a strava na epi nemaj vliv, sice Béčko přidat můžete, je dobré na nervovou soustavu. Ale pokud jde o epi, tak to nepomůže. Jestli to je , nebo není epilepsie může diagnostikovat pouze vet, i ten to ale dělá tak, že vyloučí ostatní diagnozy. Samotná epilepsie se nedá potvrdit přímým způsobem. Pokud má zvíře záchvat tak jednou dvakrát do roka, nic se s tím nedělá, pokud častěji musí užívat denně léky a ty NESMÍ vysadit do konce života. Takže jediná rada je, zajít za veterinářem. Bohužel zde nic nepomůže. Už když jste si pořizovala psa, musela jste vědět, že někdy mohou přijít komplikace a vy budete muset vyhledat veterináře. Přeji hodně štěstí, fenka je moc krásná

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.