Aktuálně: 4 797 inzerátů175 693 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

urgentní - rada pro andulky!

anonymní (neregistrovaný) 21.10.2008, 13:42:15 xxx.xxx.50.79
Prosím, asi jsem podcenila počasí a pozdě zazimovala andulky, při odchytu málo létali, bylo to smutné stěhování domů do tepla, dvě uhynuli, zbývající jsou i v teple schoulené na bidle a moc se nelepší, ví někdo, jakým běžně dostupným krmením či pitím je povzbudit, třeba hroznový cukr nebo tak něco? Moc děkuji za okamžitou radu, jde o čas, mrzí mě, zda jsem jim svou nerozhodností ublížila :-(
Chavi
Chavi (22 příspěvků) 21.10.2008, 16:25:14 xxx.xxx.4.138
Já je mám venku doteď (vlastně celoročně) a evidentně jim nic nechybí. Ráno je jdu vždycky zkontrolovat, a lítají jak zběsilí.
Je to hodně o pestrosti stravy, pokud je krmíš pouze prosem a dáváš jim málo ovoce, vitamínů, tak oslabený papoušek nemusí postupné ochlazování zvládnout.
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2008, 18:24:15 xxx.xxx.35.177
Andulka s přehledem vydrží teploty do -20 st, literatura uvádí i -25. Andulky mám celoročně venku a za posladních několik let se mi nestalo že by přes zimu některá uhynula. pokud se ve vašem případě jedná o mláďata které teď vyletěla tak to následek zimi může být, ale jen proto že zůstala možná přes noc na zemi a prochladla. Jeden rok se mi stalo že mi vyletěli mladé na konci října a skoro půlka jich uhynula. Pokud se ve vašem případě jedná o dospělé kusy, tak to není 100% zimou, ale něčím jiným.
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2008, 09:51:46 xxx.xxx.50.79
Díky za odpověď, teplo, míchanice, hroznový cukr, vlahý černý čaj, konzultace s veterinářem, vyloučení začervení, a ještě před zahájením nějaké léčby to dnes ráno vypadalo na bidlech vesele a optimisticky :-) , nejsou to pozdní nálada, ale přesto je pravděpodobně vysílil podzimní ledový vítr :-( , a zálet mají. Tak mám smutnou zkušenost pro příště. Děkuji všem za rychlou snahu poradit a pomoct.
anonymní (neregistrovaný) 22.10.2008, 09:53:30 xxx.xxx.50.79
pozdní nálada = pozdní mláďata, nějak jsem se hezky upsala :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.