Aktuálně: 4 792 inzerátů176 087 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

plachá korela

anonymní (neregistrovaný) 24.04.2007, 10:44:55 xxx.xxx.84.126
Přeji krásný den,
chtěla bych požádat o radu. Mám již 2měsíce korelu a nedaří se mi ji nijak ochočit.Vím, že tohle téma tu už bylo několikrát,ale vyzkoušela jsem už všechno, rady od chovatelů nebo z knížek jenže výsledky nevidím a jsem z toho celkem nešťasná. Již dříve jsem chovala 2andulky a s nimi jsem neměla jedinný problém, dokonce jedna se naučila říkat pár slov. Korelu mám ze zverimexu a stáří je tak do půl roku. Na nové hračky a jídlo si zvykne hned,ale ruky se bojí a ani ji nemůžu nechat prolétnout, odmítá opustit klec. Byla bych moc vděčná za jakoukoliv radu. děkuji a jsem s pozdravem Jitka
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 24.04.2007, 13:02:08 xxx.xxx.183.35
Dobrý den pani Jitko.
Dnes, už je jiná doba a skoro většina chovatelů ví, že se papoušek nekoupí a pak se teprve ochočuje. V dnešní době se kupují, už ochočení papoušci. Někteří neznalí lidé to pořád nevědí a často zamíří do zverimexu s tím, že si papouška sami ochočí.

Ptáci se dokrmují. Chovatel je odebere rodičům z hnízda a pak je ručně krmí injekční stříkačkou (lžičkou) až do jejich samostatnosti. Ptáci získají lepší vztah k lidem a hned při prodeji jsou ochočení. Někteří chovatelé je odebírají v prvních dnech a ukládají do inkubátoru a takhle papoušek vůbec nevidí své rodiče a pak jakmile dospívá se nepředpokládá za ptačí druh, ale za lidský. V tomto případě nikdy nepříjme ptačí druh, jako partnera, ale je nejvíce ochočený.
Takže až budete chtít papouška jako mazlíčka. Ptejte se po ručně dokrmeném papouškovi a hlavně ne ve zverimexech.

Samozřejmě jsou nějaké metody, které vám pomohou ochočit vašeho papouška, ale nikdy to nebude 100%. Vaši korelce by se nejlépe žilo ve voliéře, kde časem bude vychovávat své potomky.
anonymní (neregistrovaný) 24.04.2007, 13:58:01 xxx.xxx.84.126
Děkuji za odpověď pane Hála,
bohužel na voliéru nemám vhodné místo. Původně jsem měla jednu korelu přímo od chovatele, takové miminko, je fakt, že si strašně rychle na nás a okolí zvyklo,jenže při pádu si nešťastně zlomilo vaz a v afektu ze ztráty jsme zamířili právě do zverimexu. tak děkuji a přeji pěkný den Jitka
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 24.04.2007, 14:15:12 xxx.xxx.183.35
Myslel jsem to tak, aby jste korelu prodali nějakému chovateli na chov a vy si koupili Ručně dokrmeného papouška. Korele v chovu bude určitě lépe a vy si splníte svůj sen. Mít ochočeného papouška doma.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.