Aktuálně: 4 852 inzerátů175 000 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Jak naučit psa mít rád vodu?

Lenacek
Lenacek (26 příspěvků) 25.04.2007, 22:09:33 xxx.xxx.37.194
Já s tím zkušenosti mám. Náš pes - německý ovčák - se taky strašně bál vody. Ale vždycky jsme šli k řece a nechali ho, ať se rozkouká, ať pozná, co to je a tak. Potom jsem vlezla do vody (nejprve do hloubky, kde ještě nemusel plavat, musí se pomalu, aby se nelekl) a volala jsem ho k sobě, ostatní na břehu ho hecovali, ať jde. On přešlapoval a potom opatrně přišel. Po tadytom samozřejmě musí následovat obrovská pochvala, (to je hodnýý, tak je to spravně, ááno) a odměna. Šla jsem na břeh a znovu pochvala, že došel sám. Potom jsem šla do stále větší a větší hloubky, i když se bál, tak přišel. Chce ho to přemlouvat, mít s ním trpělivost, i když třeba nedojde až k Tobě, tak ho stejně pochválit, že se o to vůbec pokusil. A nevzdávat to. Rozhodně by se nemělo psa do vody házet a podobně, když se bojí, jelikož pak se může stát, že se bude bát ještě víc a i když na něj někdo bude volat z vody a on bude na břehu, tak nepřijde. Všechno to chce pomalu a chválit, chválit, chválit... Jako u všeho. Když psisko pozná, že voda není nepřítel a že mu nic neudělá, tak začít pomalu házet aporty - nejdříve do mělké vody potom dál a dál a potom mu to hodit někam, kde proste plavat musí. A stále mu říkat přines, utíkej, tak je to dobře... a podobně. Našeho psa (a nejen toho) jsem to takhle naučila úplně v pohodě, bez problémů. Sice mi mrzli nohy, ale jinak dobrý. Všichni psi, se teď do vody vrhají a nějakej strach je ten tam. Náš dokonce i ponoří hlavu a vždycky něco vytáhne ze dna. Musíš být trpělivá a stále psí holčičku chválit a chválit a zase jenom chválit. Rozhodně nenadávat, nebo ji to odradí... :-)
anonymní (neregistrovaný) 28.05.2007, 15:56:26 xxx.xxx.12.57
Pokud máš tu možnost vzít psího kamaráda co vodu iluje a tvá psí slečna jeho tak máš vyhráno, při hrách se našim psům co mají z vody strach často stane že zjistí že plavou až už je pozdě, prostě zápal hry je chytne a pak zjistí že se není čeho bát
soneta2 (neregistrovaný) 14.06.2007, 23:58:41 xxx.xxx.22.62
Taky dobrý nápad, díky za radu, zkusím nějakýho kamaráda najít a pak dám vědět... Už by to chtělo s tím něco udělat, fenku to baví čím dál míň..
budulínek
budulínek (2 příspěvků) 05.01.2008, 01:37:42 xxx.xxx.53.204
No já měl psa Argentynské Dogy a vodu nesnášel. Každý koupání byl velkej boj. Do řeky vlezl v létě sám, ale jen kam stačil. Plaval pouze z donucení - však naprosto skvěle(v tom problém nebyl). Zkoušel jsem absolutně vše - bylo to marný - takže může se stát že neneděláš nic :-( V žádnym případě to nechce velký násilí - spíš trpělivost. Myslím že tam se to někde na začátku zvrtlo - chtěl jsem pro něj vodu až moc....
To Dobrmany jsem musel v vody naopak vždycky tahat :-)
anonymní (neregistrovaný) 04.04.2008, 22:20:21 xxx.xxx.230.1
jak jí naučit mit ráda vodu to je jako byste chtěla jí naučit žrát beton.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.