Aktuálně: 4 872 inzerátů174 770 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Grit nebo písek ?

Tomáš (neregistrovaný) 25.04.2007, 19:54:55 xxx.xxx.58.55
Dobrý den,chtěl bych vědět zda je lepší grit nebo písek pro exoty obsahem mušliček (pro korely).Děkuji Tomáš
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 25.04.2007, 23:35:24 xxx.xxx.183.35
Dobrý den. Je to vcelku jedno ani jedno není pro ptáky důležité. Dlouho se tradovalo a ještě hodně chovatelů tomu slepě věří, že grit je důležitý pro ptáky kvůli rozmnělňování potravy, ale vědci zjistili, že ptáci v přírodě nic takového nevyhledávají. Maximálně jílovcové skály. Já osobně podávám grit, ale jen občas do vaječné míchanice.
sissa22
sissa22 (4 příspěvků) 26.04.2007, 12:53:52 xxx.xxx.78.71
Ja dávam grid s pieskom miešaný, sú tam aj kúsky uhlia. Myslím, že grid neslúži len na lepšie trávenie, ale dodáva vtákom aj minerálne látky.
Myslím si, že keby bol grid taký nepotrebný vtáky by ho nejedli. Myslím si, že v tomto prípade si treba uvedomiť, že vták nie je človek a berie to čo potrebuje nie to čo vidí, ako človek.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 27.04.2007, 12:21:17 xxx.xxx.183.35
Ještě jednou to napíši. Vědci to zkoumali přesně co ptáci měli obsaženo ve voleti v přírodě a došly k tomu, že takové složky nepotřebují. Znám ptáky co pily i colu a není to zdravé. Ptáci sní prakticky všechno i vysoce toxické avokádo,takže je zcela jasné, že ten grit budou taky přijímat.
Tomáš (neregistrovaný) 27.04.2007, 18:51:59 xxx.xxx.58.55
Díky za odpovědi,já myslel že to slouží k "pročištění trubek"něco jako pro lidi müsli nebo celozrnné pečivo--chci pro své korelky to nejlepší.Ještě by mě zajímalo jak často mám podávat zelené krmivo,když budu dávat denně neublíží to papouškům?Podávám celé pampelišky,kokošku,ptačinec,řebříček,černý bez a ptáci se doslova potom mohou utlouct.Mimo to dostávají dostatek směsi zrnin, granule(o ty nemají vůbec zájem),sépiové kosti , vitamínový kámen a písek pro exoty.A větvičky břízy ,vrby,jabolně.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.