Aktuálně: 4 805 inzerátů176 232 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Odborná rada o Alexandr malý

Aky (neregistrovaný) 01.05.2007, 12:43:04 xxx.xxx.30.36
Ještě se budu tázat..Splnila jsem si sen a ke Káčátku jsem si pořídila alexandra mal..Jsou oddělené protože chci mít mazlíka..Umí alexandr mal mluvit?Pořídila jsem si ho když mu bylo pět měsíců,ted je mu šest.m není to pozdě??jak poznám,že jde o mládě?Kolik času mu mám věnovat abych se vyvarovala stresu??Na prst už mi jde,ale to nejprve třikrát obletí pokoj,prostě pořád mi zdrhá.Když ho pustím z klece,tak ani nelítá,jen se někde posadí a kouká,ani nedělá pruzkum po pokoji proč?? má strach?Děkuji ahoj Aky
Obrázek
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 01.05.2007, 15:55:51 xxx.xxx.183.35
Dobrý den.

Ano alexandři mají vlohy k mluvení, ale nikde není napsáno, že se musí naučit. Jsou ptáci nadaní a přesto se mluvit nenaučí. Hodně taky záleží na vás a na tom, jak ho to budete učit.

Pozdě na co? Pozdě k mluvení určitě není.
To, že je mládě zjistíte podle kroužku, kde je napsané číslo a rok, kdy se papoušek vylíhl. Jinak jeho věk nezjistíte.

Kolik času? To záleží především na vás. Já osobně hned od začátku bych se mu věnoval maximálně 1-2 hodinky denně. To znamená, že bych ho pustil z klece jen na tuto dobu. Pokud by jste ho pouštěla na delší dobu mohlo by se stát, že by si vybudoval určité zlozvyky a vyžadoval by si vaši pozornost (křikem, škubáním sebe sama, ....)

Alexandři jsou letci a ve vzduchu je jim nejlépe. Řekl bych, že se mu vtíráte a vyžadujete si zbytečně jeho pozornost. Lepší je ho pustit a nevšímat si ho. Papoušek časem pchopí a bude za vámi dolízat, aby si vynutil vaši pozornost. A taky podle mě ho nemáte dlouho a chce se nejdříve pořádně rozkoukat co nejdříve zdemoluje a co potom :))
Pepa
Pepa (2 příspěvků) 10.05.2007, 12:54:03 xxx.xxx.77.176
Prosím o radu, dostal jsem ke svátku Alexandra malého a nevím jestli je to sameček nebo samice , je velmi plachý občas zkouší něco říc a nevím jak je starý a jestli ho můžu pustit ven na exkurzi z klece ven . Předem děkuji za radu
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.