Aktuálně: 4 878 inzerátů174 856 diskuzních příspěvků17 758 uživatelů

Myši ve voliéře

anonymní (neregistrovaný) 18.11.2008, 12:31:10 xxx.xxx.0.70
Má někdo z vás zkušenosti , jak vypudit myši z voliéry?

Děkuji za rady .
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 18.11.2008, 14:24:16 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Bohužel tento problém řeší mnoho chovatelů a ve většině případů nemá řešení. Pokud se mají myši kde ukrývat v blízkosti voliér tak tam budou vždy. Postupné vyhubování nic neřeší. Myši se množí geometrickou řadou dosti rychlým způsobem. Nejlepší ochranou je velmi jemné pletivo, kterým se myš neprotáhne. Sice to není někdy moc estetické, ale hlavní je aby se tím myši neprotáhly. Znám nejeden případ kdy bylo myšima zvalečeno mnoho nemocído chovu. Poslední je kdy chovateli uhynul pár papoušků královských na žloutenku.
anonymní (neregistrovaný) 18.11.2008, 14:41:50 xxx.xxx.245.141
staci pletivo s oky 0,9 cm a od zeme rantl 30 cm, jeste se mi tam mysi nedostali a mam take strach. znamy s papouskama tam ma morcata,ale ja chovam rosely a ty travi na dne hodne casu,takze tam ty morcata davat nechci,zatim. asi to bude ale prve reseni kdyz tam nakou mys uvidim. ( nejsem zadavatel )
Marty (neregistrovaný) 18.11.2008, 19:40:49 xxx.xxx.249.60
No, u mě se prohánělo taky dost myší. Byly ve volioéře, venku i u nás ve sklepě. Ve voliéře jsem do pastičky nachytal pět myší /samozřejmě mimo dosah papoušků/. Ve sklepě jsme jich taky pár chytli. Nakonec nám do sklepa zabloudil sousedův kocour a myslím, že je po myších.
Větší starost mi teď ale dělají šťuři, nejspíš oni mi nedávno potáhli jednu křepelku.
kasssy (neregistrovaný) 18.11.2008, 20:45:16 xxx.xxx.52.72
Ahoj. Tak myši mě po voliéře taky bloudí. Králikářský pletivo je pro ně něco jako pro člověka otevřený vrata:-)) Zkoušel jsem je hubit jedem,ale ty potvory si ho tahaly do zásoby a navíc se několik granulí objevilo ve voliéře,což by mohl být obrovský malér!!! Momentálně mám "na cestě mezi dírou a voliérou natažený pastky a chytám. už několik dní je klid. Ale pozor,pastka se musí něčím zakrýt,protože já to neudělal a bohužel to odnesl vrabec. Což není zrovna vpořádku. Kolem voliéry taky blodí pes a vzhledem k tomu,že jde o čivavu,tak je její lapení taky nežádoucí:-))
mah
mah (188 příspěvků) 18.11.2008, 21:41:59 xxx.xxx.156.4
podobné téma tu již kdysi dávno bylo. Byli návrhy na takové ty vysokofrekvenční rušičky, na betonový podklad a v něm střepy aby se nepodhrabali,... mně se osvědčil kocour. Mám hlavně králíky, papoušky na okrasu a nějaký ty mladý pro potěchu a i kdyby jsem nakrásně vyřešil papoušky tak králíci by furt byli. kocour je jednoduchá pomoc a jak u králíků tak papoušků. Ti si už na něj zvykli a on na ně. Teď když je ´´v práci´´ tak leží na chovných boxech papoušků a čučí kde se co šustne :-D Ale to je individuální, tak je třeba dát i bacha na kocoura, aby nám chovance neposvačil...
anonymní (neregistrovaný) 18.11.2008, 22:47:55 xxx.xxx.80.193
ja mam v chodbicce (mimo dosah papousku) pasticky, jinak lze vyrobit lehkou past, treba z pet lahve. do pet lahve date nejakou dobrotu a na hrdlo pridelate kralikarske pletivo v mackle do hrdla lahve. (lepsi jsou lahve napr od ice tea s vetsim hrdlem ). mys sice vleze dovnitr, ale uz nevyleze ven, protoze ji pletivo bude pichat.

L.Reichová (neregistrovaný) 22.11.2008, 19:03:42 xxx.xxx.72.247
Tak kromě toho,že na zrní které schazují na zem chodějí myši,ale taky i čabráčci.Než jsem nato přišla tak jsme nadávali na psa,ale pak nám bylo divné,že je hrabáno dál ze vnitř té voliéry.Nedávno jsem jim šla dát krmení a najednou namě vylétlo asi 8 vrapců

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.