5 měsíců.
Prý se dají píchat nějaké injekce na bázi testosteronu a varlata někdy ještě sestoupí. Ale mám strach abych mu nějak hormonálně nerozrozhodila zdraví.
Ela.
Dobrý den. Mám štěně belgického ovčáka a brala jsem si ho od chovatelky jako oboustranného kryptorchyda, že varlata mohou sestoupit ale nemusejí ať spíše počítám s tím že neslezou. (Nutná kastrace v budoucnu).
Nemá tady někdo zkušenost s homeopatickou léčbou nebo s injekcemi, kdy by to údajně ještě mohlo pomoct? Pes nebude k chovu, ale jde mi o to vyhnout se operaci kdyby šlo cokoli udělat aby varlata přece jen třeba sestoupila.
Děkuji. Ela.
zkuste se dát na modlení
Nepíšete, jak je starý, ale mám zkušenost, že pokud nejsou varlata sestoupla při odběru, tak už nepomůže nic.
5 měsíců.
Prý se dají píchat nějaké injekce na bázi testosteronu a varlata někdy ještě sestoupí. Ale mám strach abych mu nějak hormonálně nerozrozhodila zdraví.
Ela.
V pěti měsících je pozdě. To se dává hned. Má je v tříslech nebo v břiše?
To jedno se nenahmatalo vůbec, druhé údajně v třísle ale taky putuje a občas není hmatné vůbec. 😔přemýšlím jestli má cenu zkoušet alternativní homeopatickou cestu, jestli tím nemohu něco pokazit. Anebo prostě se smířit a vykastrovat ho na roce.
I když sama na některé věci homeo používám,tak s tímhle vám,podle mě,opravdu nepomůžou. Ale určitě nic nezkazí.
Radši než hormonální injekce a homeo poproste veta, ať vám ukáže, jak varle v třísle stahovat co nejblíž k šourku, aby psovi “neuteklo” do břicha. Bude to pro pejska při kastraci lepší a menší zátěž, když se bude v břichu hledat jen jedno varle a druhé se vyndá z třísla.
Nedávno jsem byla s vořechoidním Netvorem na kastraci, jedno varle v šourku, pravé v třísle. Poctivě jsem to zatoulané stahovala, bez toho by mu zalezlo až do břicha. Kastrovalo se na 20 měsících, bo Netvor potřeboval vzhledem ke své unikátní povaze psychicky dospět.
kryptorchyda
Kryptorchida (z řeckého orchis). Na homeo ani testosteron (tím můžete poškodit prostatu) moc nevěřím. Ono taky záleží na poměru velikosti varlete a tříselného kanálu.
Dobrá rada je od Plaky, ale operaci se stejně nevyhnete. Podle popisu je minimálně jedno varle v břiše.
janaa:I když sama na některé věci homeo používám,tak s tímhle vám,podle mě,opravdu nepomůžou. Ale určitě nic nezkazí.
Souhlas. Na tohle si nějak neumím představit, jak by mohla homeopatika fungovat, i když je používám na sebe i na zvířata. To je, jako by jste je chtěla požívat na zlomenou nohu. Uleví od bolesti, uspíší hojení, ale kost vám k sobě nesrovná, to musí doktor a sádra.
ale operaci se stejně nevyhnete.
Edit - s kastrací bych počkala aspoň do dvou let.
OT:
Já si vůbec neumím představit, že homeopatika můžou fungovat na cokoliv, když vezmu v potaz, co homeopatikum vlastně v principu je, tak to fakt nechápu…
I když to jedno varle zůstane v břiše? Nezačne bujet?
Elis:I když to jedno varle zůstane v břiše? Nezačne bujet?
Pravděpodobnost bujení zhoubného je dost vysoká. (Proto se vyndavají.) Ale ne ze dne na den. Dva roky, jak píše Kometa - asi - je přijatelná hranice. Před mnoha lety jsme nechávali odstranit varlata z břicha. Veterinářka na naší klinice to odmítla, že nemá dostatečně patřičný přístroj a naslepo řezat a hledat nebude. Na VFU v Brně to už tenkrát bylo bez problémů. Doba pokročila a tak snad nebude problém ani jinde. Ale ujistěte se, že mají kvalitní sono ( nebo ultrazvuk - jestli to není to samé ) a kvalitního chirurga.
Ano, sonografie = ultrazvukové vyšetření
Elis:I když to jedno varle zůstane v břiše? Nezačne bujet?
Nejspíš ano - viz orionka-2. Však jsem psala o operaci.
Nerejpu, fakt mě to zajímá: proč si to někdo kupuje - pořizuje …..
rapotačka:Nerejpu, fakt mě to zajímá: proč si to někdo kupuje - pořizuje …..
A) Je levnější.
B) Myslí si, že to není žádný významný problém, nevyznají se.
?
A co teda s takovým štěnětem…utratit? No to asi ne, není to nic, proč by pes nemohl prožít spokojený život, takže nějaký domov potřebuje.
Upřímně si nemyslím, že tento problém je nějak extrémně ojedinělý..a hlavně, je to problém řešitelný…takže ve své podstatě by bylo fajn, kdyby chovatel vysvětlil zájemcům o takové štěně co to obnáší…resp. měl by se ujistit, že noví majitelé ví do čeho jdou…
Není to o tom že levnější, i když taky. Ale ta pořizovací cena není to nejdůležitější v tomto případě. Věnuji se sportovní kynologii, je to můj třetí BOM, psa jsem nechtěla do výstav ani do chovu a chtěla jsem štěně po tomto konkrétním psovi, po jeho otcovi, protože ho vídám a se mi dlouhou dobu líbí. V tomhle vrhu byly dva pejsci bez kulí, to spojení už opakovat nebudou. Preferovali ten dvěma nové domovy na mazlíčky a tady upřednostnili že bude nejen pro radost ale že bude mít i sportovní vyžití. Prostě jsem si ho vzala.