Aktuálně: 4 800 inzerátů176 169 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

kytky ve voliéře?

anonymní (neregistrovaný) 06.05.2007, 16:22:03 xxx.xxx.14.80
Dobrý den chtel bych se zeptat jestli je vhodný dát do voliéry nějákou pnoucí kytku a kdys tak tak jakou dekuji
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 06.05.2007, 18:57:11 xxx.xxx.29.233
Dobrý den, všechny druhy papoušků a většinou australské ničí všechnu zeleň kterou mají ve voliéře. Jsou zvídavý a pak to končí "katastrofálně" (alespoň pro chovatele). Zkoušel jsem to u rosel pestrých a nic nezbylo. Měli ve voliéře smrk, borovičku, konifery a kanadské borůvky. Vše bylo do týdne bez listů či jehličí. Pampelišku, žabinec ptačinec a jiné dostávají běžně v dostatečném množství. Pnoucí rostlinu Vám bohužel poradit nemůžu protože nevím jaká by byla vhodná aby nebyla jedovatá. Když jsem byl jednou na návštěvě u chovatele Drobotiny, tak jsem viděl krásně vyřešenou voliéru pro zebřičky. Voliéra měla rozměry 4x4x2m (d,š,v) a uvnitř měl vysázeny thúje, konifery, smrk a jiné stromky. Zebřičky hnízdily mezi větvemy stromů a to vše doplňovalo pěkné protékající jezírko ze kterého se zebřičky napájeli. Voliéra měla i rozprašovací zařízení a když ho chovatel zapnul, tak jsem si připadal, že koukám z okna do pralesa. Opravdu nezapomenutelná nevštěva.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.