Aktuálně: 4 848 inzerátů175 194 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Pořízení papouška

Radek Kubín (neregistrovaný) 28.11.2008, 21:41:30 xxx.xxx.94.99
Zdravím všechny návštěvníky. Prosím o radu, chystám se pořídit papouška. Očekávám následující, chtěl bych, aby to byl krotký, lehce ochočitelný domácí mazlíček. Poraďte mi někdo, je-li lepší pořídit ručně dokrmovaného papouška a jaký druh by byl ideální pro chov v domácnosti. Cena by neměla přesáhnout 10 000 kč. Já osobně mám zamířeno na Alexandra velkého nebo čínského anebo Amazoňana oranžovokřídlého. Měl by mít takovýto papoušek kroužek? Děkuji všem za rady, snažím se sehnat co nejvíce literatury a rad od zkušených, abych někde nepochybil, což by bylo na úkor papouška.
Raduna
Raduna (25 příspěvků) 28.11.2008, 21:57:15 xxx.xxx.95.73
Podle mě důležité kolik máte volného času. Ochočený papoušek vás považuje za "partnera" a pokud na něj nemáte tolik času může tím hodně trpět. Určitě je lepší koupit si dokrmeného papouška, i když je cenově o něco dražší. Vyplatí se to. Velice přítulný je prý i Mníšek šedý a naučí se i pár slov. Jinak z větších papoušků bych zvolila papouška Žako. Ale jak jsem psala, krotkému papouškovi je potřeba věnovat spoustu času.
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 03.12.2008, 11:22:30 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Ideální do domácnosti? to je těžko říci. Každý má jiný vkus a jiná očekávání. Mohli by jsme tady teda jmenovat spousty a spousty papoušků co se vlezou do 10tisíc. Měl by jste být více specifický a říci více požadavků,aby jsme Vám poradili s výběrem. Doporučil bych spíše ručně dokrmeného, jelikož se s ním lépe spolupracuje.S tím kroužkem je to Vaše věc. Pokud poznáte ,že je mládě opravdu mládě tak být nemusí, ale měl byste vědět, že se může stát, že si pořídíte papouška s opravdu komplikovanou osobností a nebude se hodit jako domácí mazlíček.Potom ho špatně bez kroužku prodáte nějakému chovateli do chovu,jelikož by nebylo jasné kolik papouškovi opravdu je.
Radek K. (neregistrovaný) 15.12.2008, 19:33:07 xxx.xxx.94.99
Díky za příspěvky, minulý týden jsem si pořídil Alexandra čínského, od chovatele. Hodně jsem totiž zvažoval, jak moc na něj budu mít čas a nechci, aby dokrmovaný miláček strádal. Takže jsem koupil nedokrmeného, zatím si drží trošku odstup, ale já se nedivím, změna prostředí. K jídlu už se má, snažím se na něj mluvit, pouštím hudbu, nebo sednu ke kleci a mluvím.
Mám ho zatím v menší kleci, aby se tu rozkoukal a misky má téměř pod zobákem, velká klec se už plánuje. Uvidíme, jak to půjde dál.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.