Aktuálně: 4 636 inzerátů177 768 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Korela - poraďte

XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 27.12.2008, 14:06:10 xxx.xxx.160.1
Dobrý den !
Mám doma korelu teda kluka a umí mluvit zpívat tancovat na zavoláni přilítne na prst a je hrozně hodnej,a z toho najednou ho chytne taková nálada,( dalo by se až říct že až schizofrenie ) přestane zpívat a mluvit začne žvat a útočit na vše co kolem sebe vidí, už to takhle trvá dýl a já už nevím co s ním mám dělat zkoušel sem na něj rozprašovačem stříknout vodu když se pokusí kousnout, zkusil sem ho vzít do ruky a uklidňovat ho a když už sem ho trochu zklidnil tak ho to popadlo znaova a zase začal kousat a když ho pak dám do klece tak je takovej uraženej a za cca 2 hodiny to samý. Já už fakt nevím co s ním poraďte prosím !

PS: kolikrát když je v kleci a něco mu přijde do cesty ( např. takový ty visací tyčinky se zrním ) tak se na to začne vstekat a kousat do toho.
Obrázek
Marty
Marty (521 příspěvků) 27.12.2008, 17:37:19 xxx.xxx.249.60
Sice mám ve voliéře roselu pestrou(samec), ale je taky ochočený a chodil na prst. Poslední dobou až moc pěkně vypiskuje melodie, ale když mu dávám nějaké ovoce nebo zeleninu, tak vždycky agresivně skočí do pletiva a začne to škubat. to samé když jim tam chci vyměnit misku s vodou nebo zrním. Podle mě si teď chrání svoje území a nechce tam nikoho pustit (Třeba na něj přichází i období toku). To samé by mohlo platit i u vašeho papouška.
Honza (neregistrovaný) 27.12.2008, 18:25:22 xxx.xxx.39.201
Ahoj,
já mám podobnou zkušenost s roselou ve volieře. Je to 6 letá ochočená samička, je v pohodě jen nesnáší výměnu misky se zrním. To vždy přiletí a klove hlava nehlava. Misku musím schovávat za záda a podobně. Taky nesnáší oranžovou barvu. Vše co je oranžové by nejraději rozklovala. Jinak je úplně mírumilovná atd...
XzoroXJX
XzoroXJX (17 příspěvků) 27.12.2008, 23:11:24 xxx.xxx.160.1
Podle mě to nebude že by si chránil území protože když je mimo klec a drbu ho na hlavičce tak taky z ničeho nic mě hryzne ( kolikrá až do krve ) a uletí a následovně je uraženej ( teda když se mě ho podaří dat do klece ) a když se mě to nepodaří tak se stává že na mě doslova dělá nálety, letí po mě za účelem mě kousnout takže musím k zemi aby se mu nepodařilo přistát. výměna misky mu nevadí podle mě se chová stejně venku jako v kleci a nevypadá že by mu vadila nějaká konkrétní věc nebo barva ( nebo sem si aspoň nevšiml )

Už nevím :-(
Andrea (neregistrovaný) 31.12.2008, 06:58:20 xxx.xxx.199.143
Všude pořád čtu o tom, jak začnou být papoušci v "pubertě" agresivní, a snaží se o puč - tak jetsli to nemůže být tím? V chyté knize píšou, že pohl. dospělost u papoušků se dostavuje kolem druhého roku, ale jsou tam zmniňováni papoušci jako žako, kakadu a pod. - tak u korely to bude určitě dřív :o)
anonymní (neregistrovaný) 31.12.2008, 14:56:24 xxx.xxx.245.141
myslim ze je to jen jeho projev, nejspis prechodny, ale delate dobre ze ho pak zavrete do klece , musi vedet ze si to nesmi dovolit,jinak by s tim asi neprestal, treba mu i vemte nejake paprsky a tak, ale ze je agresivni na hracky v kleci to je normalni, hrajou si takhle.
Rozálie (neregistrovaný) 11.05.2024, 09:37:21 xxx.xxx.92.222

Dobrý den mám korelaka a pořád zpíval a kecal teď nějak ne nevíte proč vždy zpíval i dalším papouškům co mám doma stejného druha nebo mě zpíval ráno ale dneska nějak nic je mu neco ? Myslím že má vše co potřebuje i kontakt jsem s ním 24 hodin denně mám ho od pana už ochočeného 

Anonymní (neregistrovaný) 12.05.2024, 13:17:53 xxx.xxx.2.195
»
Odpověď na příspěvek uživatele Rozálie z 11.05.2024, 09:37:21

Jak je starý? Může být nemocný pokud z ničeho nic utichl.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.