Aktuálně: 4 946 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Pořízení velkého papouška

otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 28.12.2008, 20:04:10 xxx.xxx.71.155
Dobrý den, chováme doma spoustu let andulky a chtěli by jsme si nyní pořídit velkého papouška. Uvažujeme o Žako Kongo, Kakadu bílý a hlavně o Aře Ararauně. Poraďte prosím jaký z těchto druhů (nebo jiný) by byl vhodný pro chov v bytě hlavně jako mazlíček. Jako bydlení máme v plánu postavit volieru cca 2x2x2 metry. Předem děkuji za odpověď.
Deny (neregistrovaný) 28.12.2008, 22:16:46 xxx.xxx.34.162
Kakadu je komik,žako kecálek ara žvatlal jako mazlíčky bych brala aru a žaka ale každej pták má nějakou povahu nebo výkyv v ní takže to mazlík být může i nemusí ale do bytu asi žaka,jen můj názor
Leptospiroza
Leptospiroza (20 příspěvků) 29.12.2008, 14:25:37 xxx.xxx.206.212
Osobně bych doporučila KAKADU, z uvedených je nejmazlivější a asi nejvíc přilne k chovateli.
Žako je výborný imitátor zvuků a hlasů, ale mazlík to příliš velký není.
S arou osobní zkušenosti nemám, taky jsem o ararauně uvažovala, ale kakadu mi přijde tvárnější a lépe vychovatelný. Záleží hodně na jedinci a na kvalitě dokrmování, socializaci u chovatele...
Vyberte si takové mládě, které vám bude na první pohled sympatické a vy jemu, at už se bude jednat o žaka, kakadu nebo aru.... Hodně štěstí!
Obrázek
otas.pe
otas.pe (31 příspěvků) 29.12.2008, 16:38:45 xxx.xxx.71.155
Děkuji za názory. Nicméně máme ještě andulku a dostal jsem radu od chovatele nechovat ji v bytě společně s velkým papouškem, kvůli riziku nákazy. Velcí papoušci jsou údajně náchylnější na přenos nemocí od andulek. Proto zvažujeme zda tedy s pořízením ještě nepočkat. Nicméně vypadá to asi na Žaka, je prý z námi uvažovaných druhů nejtišší.
Leptospiroza
Leptospiroza (20 příspěvků) 29.12.2008, 23:11:21 xxx.xxx.206.212
Také mám ještě andulku, samozřejmě otestovanou. Není problém nejprve nechat andulku otestovat na PBFD, chlamidiozu a polyomavirus, poté pořídit většího papouška.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.