Aktuálně: 4 685 inzerátů177 451 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Návštěva DRAVCE

Stickers
Stickers (556 příspěvků) 29.12.2008, 20:04:11 xxx.xxx.48.29
Zdravím, dnes mě navštívil dravec. Dle mého se jednalo o poštolku. Nebít mého včasného zásahu nevím, jak by nějaký alexandr malý dopadl. V pravé poledne na voliéry nalétla a kupodivu neútočila se shora ale z boku. Drala se na pletivo a alíci lítali jak pomatení no a kdyby to trvalo, déle určitě by nějaký skončil bez nohy nebo ještě hůře. Naštěstí tedy vše dopadlo dobře. Kromě šoku, který ptákům dravec způsobil. Mám proto dotaz jestli neznáte nějaký účinný způsob jak dravce odehnat. Slyšel jsem o zavěšených cédéčkách. Děkuji za všechny odpovědi.
Rymi
Rymi (70 příspěvků) 29.12.2008, 21:34:43 xxx.xxx.57.92
Ty cédéčka se skutečně používají,jako další možnost se dá použít provaz na kterém jsou navlečeny proužky alobalu,větrník z PET lahví,4 l lahev od okurek nasazená na bidlo,vlastně všecko co se leskne a pohybuje se, to dravce odradí
Marty
Marty (521 příspěvků) 30.12.2008, 21:24:06 xxx.xxx.249.60
Nevím jestli to opravdu pomáhá, ale děda dával na stříšky chlívku a jiných hospodářských staveníček kusy (střepy) anebo celá zrcádka. Když dravec (u nás káně) kroužil nad našimi slepicemi, tak ho odlesk od zrcátek odralil od lovu.
Jinak jsem u nás na plotě taky zahlédl nejspíše poštolku, ale vrabci u nás jsou pořád, takže nevim jestli se bát nebo ne. U mě, když se ptáci leknou, tak vždycky s velkým křikem zaletí do boudy, pak opatrně zase vylezou.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.