Aktuálně: 1 894 inzerátů281 907 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Pooperační návlek na ocas psa

marcelaamax
marcelaamax 15.05.2026, 21:36:58 xxx:xxx.14eb:223f

Ahoj, nemáte prosím někdo zkušenost, tip, co použít na ocas jako krytí? Mame klasicky gázu, takovou tu vatu, obvaz a koban, ale rana je nahoře kousek od kořene ocasu a tak to nedrží a sjíždí dolů. Objevila jsem na temu nejaky návlek primo na ocas s popruhem, ale potřebovala bych to rychle, takze spis neco, co sezenu tady, a nebo nějaká domácí výroba? 

Díky 

Verun
Verun 15.05.2026, 21:52:05 xxx.xxx.220.9

Pruban (různá velikost) dírky z obou stran,fáč a přes bedra pod břicho přivázat? Nebo prostě nějak zajistit za zbytek těla,obojek a.t.d. 

Nebo ten lepicí obvaz(modrý…asi jsou i jiné barvy) a nebo tejpem obvaz zafixovat k zadům…🤷

Edit:koukám co je to koban(Coban)…tak to jste už zkusila.

Tejpy a možná i ty lepící obvazy mají v DMku…pokud neni lékárna.

janaa
janaa 16.05.2026, 08:44:17 xxx:xxx.539b:19d0

Vzala bych dlouhej obvaz,omotala a pak vedla obvaz přes záda a zavázala k obojku. Případně ještě někde po cestě překřížila pod tělem

acher (neregistrovaný) 16.05.2026, 10:20:33 xxx.xxx.222.196

Už je to hodně dávno a v té době ani nic k sehnání nebylo, jsem psovi na ocas navlékla rukáv z košile. Dole zašitý a na druhém konci tkanicemi uvázaný k obojku.

marcelaamax
marcelaamax 16.05.2026, 10:37:44 xxx.xxx.83.135

Dík za tipy, vyzkouším ten rukáv. Vsechno zatim melo tendence sjíždět dolu jak rulička, nemuzu to moc stahovat, protoze to otéká 😏

marcelaamax
marcelaamax 17.05.2026, 07:38:29 xxx.xxx.83.135
Doron:

Ach jo. A co se vlastně přihodilo?


Odstraňoval se útvar.. taková malá boulička, ale bralo se to s velkými okraji, takže to nakonec úplně tak malé není. 

hmn
hmn 17.05.2026, 10:28:58 xxx.xxx.18.233

Aribo měl operační ránu u řitního otvoru (také boule-hepatoidní adenom) a  to “vetlímec” překryl spolehlivě
jestli by to nestálo za úvahu

marcelaamax
marcelaamax 17.05.2026, 12:15:39 xxx:xxx.2be0:a6c1
hmn:

Aribo měl operační ránu u řitního otvoru (také boule-hepatoidní adenom) a  to “vetlímec” překryl spolehlivě
jestli by to nestálo za úvahu


Vetlimec mame 🙂. Mame i nafukovací, v ohledu nejakeho lízání je to dostačující. Ale udelal se tam hematom a trochu to teklo, a meli jsme to 3-4 dny zavazovat.. Zitra uz to budu po konzultaci asi sundavat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.