Aktuálně: 1 892 inzerátů281 890 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

kastrace u feny a stehy

erik875 (neregistrovaný) 28.05.2026, 04:45:41 xxx:xxx.72f:10bb

Zdravim, včera jsem nechal kastrovat fenu, její rána po kastraci a stehy se mi moc nelíbí, příjde mi, že to je špatně zašité, nebo něco neni v poradku. Posilam fotku a moc prosim o radu

Obrázek
Zrzavci
Zrzavci 28.05.2026, 07:27:07 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele erik875 z 28.05.2026, 04:45:41

Jsem laik, ale nepozdává se mi to, šla bych k vetovi - možná k jinýmu? Nevím, jak tomu, kde jste byl s fenkou na operaci , věříte. 

kometa
kometa správce
28.05.2026, 07:35:36 xxx.xxx.213.48
»
Odpověď na příspěvek uživatele erik875 z 28.05.2026, 04:45:41

Posilam fotku

Je trochu rozmazaná.

Žere, pije, má horečku?

Orionka (neregistrovaný) 28.05.2026, 08:07:49 xxx:xxx.b09:be63

 Nemá fena k té ráně přístup? Nelíže ji?

Anonymní (neregistrovaný) 28.05.2026, 12:34:50 xxx:xxx.72f:10bb
»
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 28.05.2026, 11:48:17

po kastraci

Zrzavci
Zrzavci 28.05.2026, 12:42:45 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.05.2026, 12:34:50

a ty mléčné lišty - to má takhle běžně?

Sarah01
Sarah01 28.05.2026, 13:20:03 xxx.xxx.11.197
Zrzavci:

a ty mléčné lišty - to má takhle běžně?


Přesně to jsem myslela, je to oteklé, jako kdyby nalité mlíkem, proto jsem se ptala na ten porod. Moje fena to takto měla po císaři. Špatně se to hojí, musí se to neustále sprchovat a vysušovat, aby se to nezapařilo.

Orionka (neregistrovaný) 28.05.2026, 14:52:56 xxx:xxx.2cd5:83fd

Mně to připadalo, že tam stehů jsou jen zbytky, šitá rána by měla vypadat jinak, stehy by měly být zřetelné. Rána po kastraci by nemusela být tak velká (jestli to byla kastrace ve zdravém stavu, ne v březosti, ne po porodu, ne s pyometrou). Proto jsem se ptala na límec, na lízání - fena mohla stehy vylízat. 

tetrivek
tetrivek 28.05.2026, 14:55:21 xxx:xxx.fea6:af33

Možná párkrát denně proplach betadinou, ale hlavně by to měl vidět veterinář. 

Sarah01
Sarah01 28.05.2026, 15:04:09 xxx.xxx.162.253

U mojí fenky jizva po zašití vypadala takto. Dávala jsem na to jen sprej se stříbrem.

Obrázek
acher (neregistrovaný) 28.05.2026, 15:26:48 xxx.xxx.222.196

Není to jen jiný způsob sešití. Mně přijde, že jsme kdysi od jiného veterináře měli takhle zašité kočky po kastraci. Ty uzlíky byly z boku. Později už jiný je zašíval tak jako tam dala foto sarah.

hmn
hmn 28.05.2026, 15:40:26 xxx.xxx.48.168
acher:

Není to jen jiný způsob sešití. Mně přijde, že jsme kdysi od jiného veterináře měli takhle zašité kočky po kastraci. Ty uzlíky byly z boku. Později už jiný je zašíval tak jako tam dala foto sarah.


přesně tak (pokud dobře vidím co je na fotce zadavatele)

okraje rány jsou přehnuté dovnitř a šití je zvnějšku v rovině břicha
toto šití je, řekla bych, poněkud sofistikovanější

Zrzavci
Zrzavci 29.05.2026, 08:43:15 xxx.xxx.226.6
»
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 28.05.2026, 15:40:26

toto šití je, řekla bych, poněkud sofistikovanější

to které je na fotce zadavatele?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.