Aktuálně: 1 893 inzerátů281 886 diskuzních příspěvků20 124 uživatelů

Ječné klásky

Sydney (neregistrovaný) 29.05.2026, 12:40:02 xxx:xxx.6e91:3f18

Dobrý den. 

Chci se zeptat na možnost podávání nezralých klásků ječmene a žita papouškům(agapornis).

S pšenicí je to v pohodě, ale u ječmene se bojím těch osin(vousů). 

Předem díky za odpověď a přeji hezký den 

zjarda
zjarda správce
29.05.2026, 14:33:26 xxx:xxx.e64e:90e2

Zdravím,  veškerá mléčná zrna obsahují obrovské množství vitamínů a enzymů. Avšak dlouhé, ostré a drsné ostny (osiny) klasu klasického ječmene mohou papouškům zapíchnout se do jazyka, poranit sliznici a nebo ucpat vole. Rozhodně bych je před podáním ostříhal nůžkami. Zbytečně bych neriskoval!   Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 29.05.2026, 19:08:30 xxx:xxx.6e91:3f18
»
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 29.05.2026, 14:33:26

Zdravím, díky za odpověď. Taky to nebudu riskovat. Já jen, že na pšenici si musíme ještě nějakou chvíli počkat. Takže ječmen by byl alternativa. Ale zdraví je přednější.

Ještě jednou díky a měj se 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.