Aktuálně: 4 678 inzerátů177 394 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Topení v zimě

Ludva (neregistrovaný) 10.01.2009, 11:41:22 xxx.xxx.132.46
Chtěl bych se zeptat,čím topíte v zimě papouškům v zimovištích.Já jim tam topím keramickým ohřívačem,a jen přes den.Nevím jestli mám přitápět 24 hodin nebo stáčí li jen přes den.Jinak je nemám kde do tepla dát.Jaká je udržovací teplota?Kolik vás stojí topná sezona pro papoušky?Děkuji.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2009, 11:45:12 xxx.xxx.63.111
já je vytápím současně s vytápěním domu topím dřevem a při stavbě jsem natáhl trubky rovnou do garáže ,dílny a k ptákům.)
Ludva (neregistrovaný) 10.01.2009, 12:45:36 xxx.xxx.132.46
Bohužel tuto možnost nemám,tak můžu topit jen ohřívačem.
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2009, 13:02:59 xxx.xxx.63.111
neznam polohu tvych zimovišt ale jestli tam chováš něco dražžíšo nevyplatilo by se uvažovat o třeba el. kotlíku a 1 nebo kolik bude potřeba těles? Jako topenář si myslím že by ekonomika byla někde jinde než to vytápět ohřívačem ten ma přeci jenom spotřebu.Jarda
anonymní (neregistrovaný) 10.01.2009, 14:21:51 xxx.xxx.16.33
***Nevím jestli mám přitápět 24 hodin nebo stáčí li jen přes den.Jinak je nemám kde do tepla dát.Jaká je udržovací teplota?***
zalezi, co chovas za papousky. nocujou v budkach nebo na bidle? jinak bych jim pritapela spis v noci, kdy teplota dost klesa.
anonymní (neregistrovaný) 14.10.2010, 17:28:04 xxx.xxx.116.218
já jim přitápim el ohřívačem půl hodiny po každých třech hodinách. a v noci jim kolem třetí spínám topítko na hodinu. po každá návštěve doporučuji topení na chvilku zapnout kdo má voliéry stejné jako já. A pak samozřejmě záleží na zateplení...
Brno
Brno (211 příspěvků) 14.10.2010, 20:42:41 xxx.xxx.169.158
Já topím elektrickým olejovým radiátorem a příští rok chci do voliér natáhnout ústřední topení, protože topíme dřevem. Bohužel ho budu muset táhnout asi deset metrů pod zemí, takže si trochu zakopu.
cone (neregistrovaný) 14.10.2010, 21:49:28 xxx.xxx.67.3
Momentálně mám na papoušky jen přízemí RD, kde je nataženo topení - topím plynem. V budoucnu budu předělávat na chov papoušků ještě hospodářskou budovu 10x3m, nachází se na opačném konci pozemku, asi 15m od domu. Je tam zavedena el. / 3F /. Pokud bych tam chtěl chovat něco jiného než Austrálii, tak bych musel přistoupit na vytápění el. proudem. Pak ovšem musí skladba druhů odpovídat nákladům na vytápění.
anonymní (neregistrovaný) 14.10.2010, 23:35:03 xxx.xxx.16.80
me zarazi, ze jim chcete pritapet spis pres den nez v noci. V noci jsou prece vetsi mrazy.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 20.10.2010, 20:36:06 xxx.xxx.80.34
Dobrý den, Já jsem letos kvuli velké zimě která má byt udělal nové zimoviště i pro austrálii. Nebo přesněji 2/3 austrálie přesunu do starého zimoviště afriky a pro zbylou 1/3 austrálie + afriku mám nové zimoviště. Je to malá místnost a už jenom žárovka kterou jsme tam měli natáhnutou když jsme dělali vevnitř voliery to hodně vytopila. Místnost e pod zemí, pod šopkou, takže je perfektně izolovaná. Původně tam byly jen brambory, ryče atd. Teplota tam kvuli bramborům nikdy nesměla klesnout pod bod mrazu, aby nezmrzli brambopry a to se nikdy nestalo i když se tam netopilo, takže myslím že to půjdeš dobře vytopit. Topit se bude elektrikou. Navíc tam bude maximální klid, takže čekám žy by mi tam mohli zahnízdit i senegalci. Stačí už jenom dodělat poslední věc a to natáhnout alektriku a světlo. Při tom bude dost vrtání, takže tam ptáky přesunu až potom. Austrálii ještě nechám venku, ale afrika už tam půjde. Až to bude hotové vložím foto.... fylip

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.